Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Nešpors: Biroju telpu tirgū situācija turpina pasliktināties

Biroju telpu tirgū, tāpat kā citos nekustamā īpašuma segmentos, nomnieku noskaņojums vēl nav uzlabojies un, vērtējot tirgū pieejamo informāciju, var secināt, ka situācija tirgū pagaidām turpina pasliktināties, intervijā biznesa portālam «Nozare.lv» sacīja nekustamā īpašuma ieguldījumu pārvaldīšanas uzņēmuma SIA «Lasco Investment» valdes priekšsēdētājs Raitis Nešpors. 

Viņš uzskata, ka pagaidām arī nav nekādu priekšnoteikumu, lai nomnieku noskaņojums uzlabotos. «Jāsagaida tirgus stabilizācija, tas brīdis, kad nomas maksas vairs nekrīt. Pagaidām biroju telpu tirgū noteikumus vēl diktē nomnieki un biroju ēku īpašniekiem ikdienā nākas saskarties ar nomnieku prasībām par cenu pazemināšanu,» sacīja Nešpors.

Runājot par biroju tirgus attīstības prognozēm, Nešpors uzskata, ka vispirms jāuzlabojas ekonomiskajai videi Latvijā, jo nomnieki strādā šajā vidē un tā regulē viņu noskaņojumu. «Nomniekiem jābūt pārliecībai par ekonomisko situāciju šodien un tās attīstību vidējā termiņā. Nereti lēmumi par biroju telpu nomāšanu vai mainīšanu tiek balstīti uz akūtām šodienas vajadzībām, taču biežāk nopietni lēmumi tomēr tiek pieņemti, balstoties uz nākotnes perspektīvām,» sacīja Nešpors. 

Viņš piebilda, ka vairs nav novērojama izteikta biroju telpu nomnieku vēlme atrast mazākas biroju telpas. «Drīzāk tas ir jautājums par cenu, jo nomnieki joprojām meklē lētākas biroju telpas. Protams, samazinoties uzņēmumu saimnieciskās darbības apjomam, tiek meklētas arī mazākas biroju telpas, kas attiecīgi ir arī lētākas. Tās prasības, kas pirms diviem trim gadiem dominēja biroju tirgū, kad biroju telpu īpašnieki un nomnieki bija orientēti uz stabilu ilgtermiņa nomas attiecību veidošanu ar nomas līgumos skaidri definētiem nomas maksu izmaiņu nosacījumiem, tagad kontekstā ar nestabilo ekonomisko situāciju ir mainījušās, un tirgus dalībnieki dod priekšroku elastīgiem īstermiņa risinājumiem, kas dod iespēju efektīvi reaģēt uz iespējamām izmaiņām tirgū. Šī tendence biroju telpu tirgū ir vērojama vēl aizvien,» skaidroja Nešpors. 

«Lasco Invesment» ir AS «Latvijas Kuģniecība» (LK) meitasuzņēmums, kas nodrošina LK piederošo nekustamo īpašumu pārvaldi un apsaimniekošanu saskaņā ar nekustamo īpašumu attīstības stratēģijā noteiktiem mērķiem: maksimāls ienesīgums no ieguldījumiem, maksimāla pievienotā vērtība un iespējami izdevīga ieguldījumu pārdošana, stabilizējoties situācijai nekustamo īpašumu tirgū. 

Visu «Lasco Investment» pārvaldāmo un apsaimniekojamo objektu kopējā vērtība ir 234 miljoni eiro (164,5 miljoni latu). Pārsvarā tās ir biroju ēkas.