Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

ASV administrācija BP nosūta rēķinu 51 miljona dolāru apmērā

Baltais nams pirmdien britu enerģētikas gigantam «British Petroleum» (BP) nosūtīja rēķinu 51 miljona ASV dolāru (28,81 miljona latu) apmērā, lai segtu valdības izdevumus saistībā ar apjomīgo naftas noplūdi Meksikas līcī.

Šis ir jau trešais rēķins, ko Savienoto Valstu administrācija nosūta BP un tā partneriem pēc BP īrētās naftas ieguves platformas avārijas, kas aizsāka postošāko vides katastrofu ASV vēsturē.

Varasiestādes uzsvērušas, ka turpinās nosūtīt rēķinus britu enerģētikas milzim par visām saistītajām izmaksām saistībā ar šo lietu.

«Kā atbildīgajai pusei BP ir jāuzņemas finansiāla atbildība par visām izmaksām šis noplūdes sakarā,» teikts oficiālajā paziņojumā.

Varasiestāžu izmaksas saistītas ar «centieniem apturēt noplūdi, samazināt naftas izplatību, pasargāt piekrasti un mazināt postījumus, kā arī nodrošināt ilgtermiņa atjaunošanu».

Divi iepriekšējie rēķini, kuru kopējā summa sasniedza 70,89 miljonus dolāru (40,05 miljonus latu), jau atmaksāti pilnā apmērā.

Savukārt BP pirmdien paziņoja, ka tā izmaksas cīņai ar Meksikas līča naftas piesārņojumu sasniegušas divus miljardus dolāru (1,13 miljardus latu).

Šajās izmaksās iekļauti izdevumi piesārņojuma mazināšanai, subsīdijas Meksikas līča ASV dienvidu štatiem, kompensācijas līča iedzīvotāju prasību apmierināšanai un federālās izmaksas.

BP arī atvēlējusi 20 miljardus dolāru (11,3 miljardus latu), lai izveidotu neatkarīgi pārvaldītu fondu Meksikas līča ekoloģiskās katastrofas seku finansēšanai.

Kā ziņots, eksplozijā uz BP īrētās dziļurbuma platformas 20.aprīlī gāja bojā 11 strādnieki. Divas dienas pēc sprādziena naftas ieguves platforma nogrima Meksikas līcī.

Naftas noplūdi uzņēmumam pagaidām vēl nav izdevies pilnībā apturēt.