Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vai KNAB darbinieki tiek izspiegoti?

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vadītājs Normunds Vilnītis kritizē žurnālistus par to neobjektivitāti rakstos, norādot, ka viņi necenšas iedziļināties tēmas problemātikā. Taču kāds šo informāciju nopludina, un vai KNAB savus darbiniekus pārbauda?

Savus darbiniekus KNAB neizspiego, tā intervijā žurnālam «Klubs» pavēstīja Vilnītis. Viņš norāda, ka darbiniekiem definējis — ja ir parādījusies informācija, kas liecina par negodprātīgu attieksmi, tas jādara zināms un nevajag nekad slēpt faktus. Viņš uzsver, ka var izmantot arī nopietnu mediju starpniecību – lai pārbauda un veic žurnālistisko izmeklēšanu. «Tajā pašā laikā esmu darbiniekiem teicis: ja attiecībā pret jums būs šāda informācija, nevajag apvainoties, arī tā tiks pārbaudīta,» piebilda KNAB vadītājs.

Tomēr Vilnītis uzsver – ja ir fakti, kas ir pārbaudāmi, tad nav jākautrējas. Citādāk viņam kā iestādes vadītājam šķiet, ka vienu brīdi var vilties. «Mums ir iekšējas struktūrvienība, kurai gan likums, gan reglaments šādu funkciju ir uzlicis un kas jāpilda. Tie ir cilvēki, kuri jebkurā tiesībsargājošā iestādē ir nemīlamies. Kuriem būtībā jāstrādā pret savējiem,» viņš piebilda.

Vaicāts, cik darbinieku ir šajā drošības dienestā, Vilnītis atbildēja: esmu dzirdējis [nostāstus], ka tā ir liela un terorizē darbiniekus, kuri ir «šausmīgi nabadziņi». Viņš uzskata, ka nepareiza ir bijusi iepriekšējā kārtība, kad vispār nekas netika pārbaudīts.

«Negribētos pieļaut, ka te arī (Latvijā) tiek noslēgtas visādas vienošanās no sērijas: es tev palīdzēšu, tu man,» paužot bažas par to, no kā veidojas interese, sacīja Vilnītis. Vaicāts, vai Vilnītim ir sajūta, ka tā notiek, viņš atbildēja, ka dažbrīd ir. KNAB vadītājs norāda - ja viņš par to runā, tad ir pamats tā darīt.

Kā piemēru KNAB vadītājs min gadījumu, kad ir kāda skaļa lieta, un viens konkrēts žurnālists nez no kādiem avotiem ir ieguvis informāciju daudz ātrāk nekā pārējie amata brāļi. «Kaut gan mēs tādu relīzi neesam snieguši, mans princips — visiem vienlaikus. Paiet kaut kāds brīdis, ir kaut kādi jauni notikumi, ko es zinu, un šis žurnālists man zvana un saka: jums tur notiek tādi un tādi procesi, vai tu man vari pastāstīt? Es saku: varu, atnāc pie manis, visu izstāstīšu, parādīšu dokumentus,» stāsta Vilnītis.

Viņš arī norāda, ka jūt, ka žurnālists negribot nākt. KNAB priekšnieks stāsta, ka žurnālists nekaunīgi pasaka, ka nav laika, ka rīt jābūt rakstam. «Nu, no rīta es redzu šo rakstu, bet tas nav objektīvs. Man ir aizdomas, ka šis žurnālists nemaz nav centies iedziļināties tēmas problemātikā,» uzsver Vilnītis.