Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Karavīriem Afganistānā Līgo svētkos tiks šprotes un rupjmaize

Lai radītu svētku sajūtu karavīriem, kuri pārstāv Latviju starptautiskajā operācijā Afganistānā, uz operāciju rajonu devušies Nacionālo bruņoto spēku (NBS) pārstāvji – Ivo Mogiļnijs un Aivars Krjukovs, portālu «Apollo» informēja Aizsardzības ministrija.

Tiekoties ar Latvijas karavīriem, NBS pārstāvji viņiem pasniegs «Cēsu alus» sagādāto Ulmaņlaiku kvasu, kā arī grupas «Gain Fast» muzikālo veltījumu. Jau ierasts, ka karavīri svētkos saņems arī rupjmaizi, šprotes eļļā, kartupeļu plāksnītes, zefīru un ķiplokus.

Karavīri Afganistānā saņems arī aizsardzības ministra Imanta Lieģa un NBS komandiera Jura Maklakova apsveikumu vasaras saulgriežos.

Kontingenta komandieris pulkvežleitnants Ansis Strazdiņš stāsta, ka, pirmkārt, jārēķinās ar drošības apsvērumiem. «Labas attiecības mūsu kontingentam izveidojušās ar Norvēģijas kontingenta karavīriem - Mazarišarīfā kopīgi svinēsim vasaras saulgriežus, jo arī norvēģiem šajā dienā ir vasaras svētki. Pastāstīsim viņiem par mūsu svētkiem un latviešu tradīcijām,» ar lepnumu stāsta kontingenta komandieris.

Arī Meimenā, kur izvietota lielākā kontingenta daļa, notiks simboliska vasaras saulgriežu svinēšana.