Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Jūlijā cenas pieaugs gaļai un pienam

Jūlijā patērētājiem jārēķinās, ka cenas pieaugs gaļai un pienam, bet atsevišķas preces kļūs lētākas, liecina Latvijas Tirgotāju asociācijas apkopotā informācija.

Ja iepriekš tika ziņots, ka piena produktiem cenas pieaugs par aptuveni 30%, tad pašreizējā informācija liecina, ka cenu kāpums būs aptuveni par 10-15%.

Gaļas cenu kāpumu par apmēram 15% ietekmējis produkcijas trūkums tirgū, kas savukārt licis palielināt cenas gaļas pārstrādātājiem

Jūlijā par aptuveni 10% pieaugšot arī cena kafijai, kas saistīts ar ASV dolāra kursa negatīvajām izmaiņām, kā arī izejvielu trūkumu pasaules tirgū, ko ietekmējuši šā gada nelabvēlīgie laika apstākļi.

Cenu kāpums sagaidāms arī kancelejas precēm – vidēji par 10% sadārdzināsies cena kladēm, burtnīcām un zīmēšanas albumiem. To izraisījis celulozes cenu kāpums.

Patērētājus varētu iepriecināt fakts, ka vairākām precēm cenas drīzumā varētu pazemināties. Piemēram, aptuveni par 10% kritīsies cenas sadzīves ķīmijas produkcijai, precēm, kas saistītas ar bērnu kopšanu un mājsaimniecību.