Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pieaug mājsaimniecību skaits, kurām ir grūtības ar rēķinu apmaksu

Eiropā pieaug to mājsaimniecību skaits, kuras saskaras ar grūtībām apmaksāt komunālos rēķinus, liecina jaunākie «Eurobarometer» dati.

Katrs sestais eiropietis atzīst, ka vismaz vienu reizi pagājušā gada laikā viņa mājsaimniecībai ir pietrūcis naudas, lai samaksātu rēķinus, pirktu pārtiku un citas ikdienas patēriņa preces. Bet 20% ir saskārušies ar grūtībām veikt regulāru mājsaimniecības rēķinu un kredītmaksājumu nomaksu.

Tikmēr 15% aptaujāto regulāri risina savas finansiālās problēmas, kamēr 3% ir iekavējuši dažu rēķinu un kredītmaksājumu nomaksu, savukārt 2 % saskārušies ar nopietnām finansiālām problēmām un iekavējuši daudzu šādu maksājumu nomaksu.

Aptaujā arī noskaidrots, ka trīs no desmit eiropiešiem uzskata, ka pēdējā pusgada laikā viņiem vai viņu radiniekiem ir kļuvis grūtāk segt veselības aprūpes, bērnu aprūpes un ilgtermiņa aprūpes izmaksas – 11 % uzskatīja, ka kļuvis daudz grūtāk, un 18 % atzina, ka kļuvis nedaudz grūtāk.

Krīze un aicinājumi uz stigri ierobežojošiem pasākumiem ir atstājuši ietekmi uz cilvēku nabadzības uztveri. Grieķija izceļas uz kopējā fona ar 85 % respondentu, kuri uzskata, ka nabadzība valstī ir pieaugusi. Šādu viedokli par savu valsti pauž arī 83 % franču, 82 % bulgāru, 77 % rumāņu un 75 % itāļu. Dažās valstīs cilvēki paredz turpmākas grūtības, piemēram, septiņi no desmit rumāņiem un grieķiem paredz, ka finansiālā situācija mājsaimniecībās pasliktināsies. Citās valstīs jau jaušams pozitīvs noskaņojums.