Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Medvedevs dodas uz ASV stiprināt ekonomiskās attiecības

Krievijas prezidents Dmitrijs Medvedevs otrdien sāks vizīti ASV, lai uzlabotu abu valstu attiecības un stiprinātu ekonomisko sadarbību.

«Pozitīvajiem soļiem militārajā un politiskajā jomā un reģionālajā sadarbībā vajadzētu sekot reālam progresam ekonomiskajā sektorā,» paziņoja Medvedeva diplomātiskais padomnieks Sergejs Prihodko.

Medvedevs otrdien ieradīsies Sanfrancisko un nākošajā dienā apmeklēs Kalifornijas Silīcija ieleju, lai apmeklētu vadošo tehnoloģiju kompāniju «Cisco», «Apple», «Twitter» un «Yandex» birojus, skaidroja Prihodko.

Krievijas prezidents arī viesosies Stenforda universitātē, kur mācījušies daudzi no mūsdienu tehnoloģiju līderiem, un tiksies ar tās vadību.

«Krievija ir īpaši ieinteresēta apvienot ASV zinātnes un tehnoloģiju potenciālu ar Krievijas tirgus iespējām un izmantot to abpusēji izdevīgos projektos,» teikts Kremļa paziņojumā.

Viens no Medvedeva prioritāriem projektiem ir inovāciju centra izveide Maskavas rajonā Skolkovā, kas plānota kā Krievijas Silīcija ieeja.

Ceturtdien Medvedevs apmeklēs Vašingtonu un tiksies ar ASV prezidentu Baraku Obamu un Senāta pārstāvjiem.

«Starp [Medvedeva un Obamas] sarunu galvenajiem tematiem būs kodolatbruņošanās līguma (START) ratificēšana, pretraķešu aizsardzības programmas problēmas, kā arī situācija Irānā, Kirgizstānā, Afganistānā un Ziemeļkorejā,» skaidroja Prihodko.

ASV un Krievijas attiecības pēdējos mēnešos uzlabojušās pēc Obamas un Medvedeva parakstītā līguma par kodolatbruņošanos, kas paredz abu valstu kodolarsenālu samazināt par 30%.

Vašingtona un Maskava arī izstrādā kopīgu paziņojumu par Kirgizstānu, kur etniskā vardarbībā bojā gājuši līdz 2000 cilvēku.

Kirgizstāna ir stratēģiski svarīga gan ASV, gan Krievijai, kam abām šajā valstī ir militārās bāzes.