Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Policija aizvadītajā diennaktī pārbaudījusi gandrīz 7000 autovadītāju

Policijas darbinieki jau pirmajā diennaktī pirms Līgo svētkiem pārbaudījuši 6676 autovadītājus, no kuriem 43 bija alkohola vai narkotisko vielu reibumā.

Valsts policijas Preses un sabiedrisko attiecību biroja vecākā inspektore Linda Neimane-Zobena aģentūru LETA informēja, ka Rīgas reģionā aizturēti astoņi šāda veida likumpārkāpēji.

Pēc policijas pārstāves teiktā, diennaktī kopumā policijas darbinieki pārbaudīja 6676 vadītāji, no tiem Rīgas reģionā pārbaudīti 3560 autovadītāji.

Jau ziņots, ka no šodienas maksimālais naudas sods, ko varēs piemērot par transportlīdzekļa vadīšanu reibumā, būs līdz 1000 latiem, bet vadīšanas tiesības varēs atņemt uz četriem gadiem.

Jaunās izmaiņas paredz, ka par transportlīdzekļa vadīšanu reibumā, ja alkohola koncentrācija asinīs vai izelpā ir 0,2-0,5 promiles, vadītāju, kura stāžs ir mazāks par diviem gadiem, varēs sodīt ar 150-300 latu lielu naudas sodu un atņemt autovadītāja apliecību uz sešiem mēnešiem.

Ja vadītājam konstatēs 0,5-1 promili, viņam piemēros naudas sodu 300-450 latu apmērā un atņems vadīšanas tiesības uz vienu gadu.

Konstatējot 1-1,5 promiles alkohola reibuma, vadītājam varēs piemērot 5-10 diennaktis administratīvā aresta, naudas sodu no 600 līdz 800 latiem un uz diviem gadiem atņemt vadīšanas tiesības.

Savukārt pārsniedzot 1,5 promiļu alkohola koncentrāciju organismā, vadītājam varēs piemērot administratīvo arestu uz 10-15 diennaktīm, naudas sodu 800-1000 latu apmērā un atņemt vadīšanas tiesības uz četriem gadiem. Šādi sodi attiecas arī uz vadītājiem, kuru organismā konstatē narkotiskās, psihotropās, toksiskās vai citas apreibinošās vielas, kā arī par bēgšanu no policijas.