Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Psihoterapeits: Latvijā pietrūkst uz kristīgām vērtībām balstītas partijas

Latvijā pietrūkst spēcīgas, uz kristīgām vērtībām balstītas konservatīvas partijas un brīvu pilsoņu partijas, norāda psihoterapeits Viesturs Rudzītis.

Intervijā aģentūrai BNS, prognozējot vēlēšanu norisi un cilvēku izvēli, psihoterapeits atzina: «Viens ir skaidrs - reklāma ļoti daudz noteiks.«

Psihoterapeits gan izvairījās komentēt, kādi uzsvari un līdzekļi priekšvēlēšanu kampaņās šoreiz visvairāk uzrunās cilvēkus un liks balsot par konkrētiem politiskajiem spēkiem, minot, ka tas būtu «jāprasa [Ērikam] Stendzeniekam. Viņš ļoti labi zina, ko cilvēki grib dzirdēt».

Viņaprāt, rudenī gaidāmās vēlēšanas arī nebūs būtisks lūzuma punkts.

«Tā vide attīrīsies par kaut kādiem dažiem procentiem, pārvaldes kvalitāte uzlabosies arī par kaut kādiem dažiem procentiem. Krīzes dēļ valsts dienests ir jau attīrīts no ļoti liela balasta. Tomēr ļoti liels trūkums ir tas, ka nav spēcīgas, uz kristīgām vērtībām balstītas konservatīvas partijas un nav brīvu pilsoņu partijas,» pastāstīja Rudzītis.

Viņaprāt, LPP/LC, kas sevi pieteikusi kā uz kristīgām vērtībām balstīta partija, tomēr tāda nav.

Tomēr šādas kristīgas partijas esamība ir svarīga, jo Latvijā dzīvo ļoti daudz kristiešu, kaut arī varbūt ne visi ir reliģiski noskaņoti.

«Svarīgs ir virziens, pie kā cilvēks iet. Ja viņš iet no mātes pie tēva, no matriarhālā pie patriarhālā, viņš ir kristīgs cilvēks, tad viņa dzīvei ir virziens. Bet, ja viņš saka, ka kristietība nav nekas, ka tautasdziesmās ir augstākā ētika un morāle, tad es redzu, ka viņš ir ieracies pagātnē,» klāstīja Rudzītis.