Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Policija aizturējusi 64 autovadītājus alkohola reibumā

Līgo naktī policija pārbaudījusi 8452 autovadītājus, no tiem 64 tika aizturēti alkohola reibumā, bet astoņi spēkrata vadītāji bija lietojuši narkotiskās vielas.

Valsts policijas Preses un sabiedrisko attiecību biroja vecākais inspektors Aigars Bērziņš aģentūru LETA informēja, ka Rīgas reģionā pārbaudīti 2769 autovadītāju, no tiem 19 bija pārsnieguši atļauto alkohola normu organismā.

Savukārt pēc Bērziņa sacītā tie vadītāji, kas pie spēkrata bija sēdušies narkotisko vielu reibumā visi tika aizturēti Kurzemē.

Kopumā 22. un 23.jūnijā pārbaudīti 15 128 autovadītāji, bet par sēšanos pie stūres alkohola vai narkotisko vielu reibumā aizturēti 115 autovadītāju.

Jau ziņots, ka maksimālais naudas sods, ko varēs piemērot par transportlīdzekļa vadīšanu reibumā, būs līdz 1000 latiem, bet vadīšanas tiesības varēs atņemt uz četriem gadiem.

Jaunās izmaiņas paredz, ka par transportlīdzekļa vadīšanu reibumā, ja alkohola koncentrācija asinīs vai izelpā ir 0,2-0,5 promiles, vadītāju, kura stāžs ir mazāks par diviem gadiem, varēs sodīt ar 150-300 latu lielu naudas sodu un atņemt autovadītāja apliecību uz sešiem mēnešiem.

Ja vadītājam konstatēs 0,5-1 promili, viņam piemēros naudas sodu 300-450 latu apmērā un atņems vadīšanas tiesības uz vienu gadu.

Konstatējot 1-1,5 promiles alkohola reibuma, vadītājam varēs piemērot 5-10 diennaktis administratīvā aresta, naudas sodu no 600 līdz 800 latiem un uz diviem gadiem atņemt vadīšanas tiesības.

Savukārt pārsniedzot 1,5 promiļu alkohola koncentrāciju organismā, vadītājam varēs piemērot administratīvo arestu uz 10-15 diennaktīm, naudas sodu 800-1000 latu apmērā un atņemt vadīšanas tiesības uz četriem gadiem. Šādi sodi attiecas arī uz vadītājiem, kuru organismā konstatē narkotiskās, psihotropās, toksiskās vai citas apreibinošās vielas, kā arī par bēgšanu no policijas.