Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Zivtiņš: 64 iereibuši autovadītāji ir stipri par daudz vienai naktij

Valsts policijas Prevencijas pārvaldes priekšnieks Edmunds Zivtiņš norāda, ka vienā naktī pieķerti 64 alkohola reibumā braucoši autovadītāji ir stipri par daudz tādai valstij kā Latvijai.

Sarunā ar aģentūru BNS Zivtiņš pauda sarūgtinājumu par neapzinīgajiem šoferīšiem, kas par spīti plašai sociālajai kampaņai medijos un policijas pastiprinātām kontrolēm, tomēr izvēlējušies sēsties pie auto stūres alkohola vai narkotisko vielu reibumā.

«Bija domāts, ka būs mazāk,» sacīja Zivtiņš.

Viņš pastāstīja, ka lielākoties Līgo naktī alkohola un narkotisko vielu reibumā pie stūres sēdušies sociāli aktīvi cilvēki vecumā no 25 - 50 gadiem. Lielākā daļa policistu pieķerto dzērājšoferu skaidrojuši, ka devušies vien īsā pārbaucienā, vai arī uzskatījuši, ka nav dzerts tik daudz, lai nevarētu vadīt auto.

«Skaidrs, ka [autovadītāju kontrole] arī turpmākajās dienās tādos pašos tempos un apjomos ir jāturpina, un policija atslābt nedrīkst ne uz mirkli, jo lielākā pārvietošanās vēl tikai sāksies,» secināja Zivtiņš.

Viņš norādīja, ka autovadītāju aktivitātes palielināšanās tiek sagaidīta sākot ar ceturtdienas pēcpusdienu, kad daļa līgotāju dosies mājup no savām svinību vietām.

Jau vēstīts, lai panāktu, ka svinētāji nebrauc reibumā un ievēro citus ceļu satiksmes noteikumus, policija Līgo svētku brīvdienās veic plašākās autovadītāju pārbaudes pēdējo desmit gadu laikā. Reidu laikā policija kontrolē arī automašīnas drošības jostu lietošanu un to, cik apzinīgi tiek ievērots atļautais braukšanas ātrums.

Līgo naktī policija pieķērusi 64 šoferus, kas automašīnu vadījuši alkohola reibumā, kā arī 8 autovadītājus, kas pie stūres bija sēdušies pēc narkotiku lietošanas.