Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vilciens Spānijā sabrauc 12 vasaras saulgriežu svētku svinētājus

Vismaz 12 cilvēki zaudēja dzīvību, kad ātrgaitas pasažieru vilciens ietriecās Jāņu svinētāju grupā, kas šķērsoja dzelzceļa stigu Spānijas ziemeļaustrumos, ceturtdien ziņoja reģiona varas iestādes un mediji.

Negadījumā, kas notika trešdien ap plkst.23.30 (ceturtdien 00.30 pēc Latvijas laika) Kasteldefelsas pludmales stacijā dienvidos no Barselonas, ievainojumus guva vēl 13 cilvēki, teikts Katalonijas reģionālās valdības Iekšlietu ministrijas paziņojumā.

Spānijas mediji ziņo, ka upuri un ievainotie bija galvenokārt jaunieši, kuri svinēja gadskārtējos vasaras saulgriežu jeb Sv.Jāņa svētkus, kas bieži notiek pludmalēs un kuros tiek dedzināti ugunskuri, rīkotas uguņošanas, koncerti un dejas.

Ziņās teikts, ka viņi tikko bija ieradušies stacijā ar citu vilcienu no Barselonas un šķērsoja sliežu ceļu, lai dotos uz pludmali, kaut gan stacijā ir ierīkota pazemes gājēju pāreja.

Aculiecinieks Fernando Ortega Spānijas medijiem teica, ka vilciens, ar kuru viņi ieradušies, bijis pārpildīts un no tā vienlaicīgi izkāpuši daudz cilvēku, un tāpēc «lielākā daļa nolēma pārskriet pāri sliežu ceļam uz otru stacijas pusi», lai izvairītos no grūstīšanās pūlī. Tieši tajā brīdī pēkšņi brauca garām ātrvilciens ziemeļu virzienā.

Reģionālā avārijas dienesta vadītājs Hoseps Marija Soto Spānijas televīzijas kanālam TV3 teica, ka negadījuma cēlonis tiek izmeklēts, taču pirmo atrasto upuru novietojums liecina, ka vilciens viņus sabrauca brīdī, kad viņi šķērsoja sliežu ceļu.

Iekšlietu ministrija ziņo, ka pasažieri vilcienā, kas bija ceļā no Alikantes uz Barselonu, nav cietuši. Pēc negadījuma dzelzceļa līnija tik slēgta uz vairākām stundām.

Spānijas radio ziņoja, ka šī ir smagākā dzelzceļa katastrofa Spānijā kopš 2003.gada jūnija, kad 19 cilvēki gāja bojā un 38 tika ievainoti pasažieru vilciena un kravas vilciena sadursmē Činčilas pilsētā valsts dienvidaustrumos.