Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Biroju telpu nomas maksas ar laiku atgriezīsies 2008.gada līmenī

Biroju telpu nomas maksas 2007.-2008.gadā nevar uzskatīt par tik «uzpūstām» kā mājokļu cenas, tāpēc pamazām tirgus atgriezīsies pie šī cenu līmeņa, intervijā biznesa portālam «Nozare.lv» sacīja nekustamā īpašuma ieguldījumu pārvaldīšanas uzņēmuma SIA «Lasco Investment» valdes priekšsēdētājs Raitis Nešpors.

«Ņemot vērā to, ka biroju telpu nomas maksu kritums pēdējo gadu laikā ir bijis dramatisks, 40%-60% apmērā, nevar teikt, ka tas ir bijis normāls process. Visas pazīmes liecina, ka krituma temps ir mazinājies un nomas maksas sāk stabilizēties,» skaidroja Nešpors.

Šajā tirgus situācijā tiek slēgti īstermiņa nomas līgumi vidēji uz gadu, sacīja Nešpors, tāpēc var pieņemt, ka jaunie līgumi pēc gada, visticamāk, tiks slēgti jau par augstākām cenām. Pēc gada vai pusotra cenu līmeņa kāpums varētu būt nedaudz straujāks, prognozē Nešpors.

Viņš uzskata, ka cenu līmeņa kāpums nebūs tik straujš kā pirms krīzes, bet tas arī nekāps par 3%-5%, bet krietni straujāk. «40%-50% no pirmskrīzes cenas varētu tikt atgūti diezgan ātri, pēc tam izaugsmes tendences varētu piebremzēties. Nomas maksas 2007.-2008.gadā nevar uzskatīt par tik «uzpūstām» kā mājokļu cenas, tāpēc domāju, ka pamazām tirgus atgriezīsies pie šī cenu līmeņa. B klases biroju nomas maksa 10-14 eiro (7-9,8 lati) par kvadrātmetru un A klases biroju nomas maksa 14-18 eiro (9,8-12,6 lati) par kvadrātmetru ir cenu līmenis, ar kuru ilgtermiņā var rēķināties,» uzskata Nešpors.

SIA «Lasco Investment» sākotnēji izveidota, lai pārvaldītu AS «Latvijas kuģniecība» koncernam piederošos nekustamā īpašuma ieguldījumus.

Patlaban SIA «Lasco Investment» piedāvā savus pakalpojumus ikvienam, kurš vēlas uzticēt savu nekustamā īpašuma ieguldījumu pārvaldīšanu un apsaimniekošanu.

SIA «Lasco Investment» nodrošina pilna servisa nekustamā īpašuma ieguldījumu pārvaldīšanas pakalpojumus nekustamā īpašuma investoriem.

SIA «Lasco Investment» pārvaldāmo īpašumu kopējā vērtība ir 234 300 000 eiro (164,5 miljoni latu).

Pārvaldāmo ēku kopējā platība ir 93 617 kvadrātmetri.

Pilnu interviju ar Nešporu lasiet biznesa portālā «Nozare.lv» sadaļā «Viedokļi, intervijas».