Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

25% Latvijas iedzīvotāju pēc nāves būtu gatavi ziedot savus orgānus

Ceturtā daļa jeb 25% Latvijas iedzīvotāju pēc nāves būtu gatavi ziedot savus orgānus tiem, kuriem tie visvairāk nepieciešami.

Šis ir viszemākais rādītājs starp Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm, liecina jaunākā Eiropas Komisijas socioloģisko pētījumu centra «Eurobarometer» aptauja.

Vidēji ES pēc nāves ziedot savus orgānus vēlas vairāk nekā puse jeb 55% iedzīvotāju. Visbiežāk jeb 83% gadījumu šādu vēlmi pauž zviedri.

Vienlaikus, ja slimnīcā lūgtu ziedot kādu orgānu no miruša tuva ģimenes locekļa, piekrišanu dotu 36% Latvijas iedzīvotāju. Arī šis ir viens no zemākajiem rādītājiem starp ES dalībvalstīm.

Latvijas iedzīvotāji kā iemeslus tam, ka nevēlas ziedot savus orgānus pēc nāves, 35% gadījumu min bailes no manipulācijām ar cilvēka ķermeni, bet 26% - neticību pastāvošajai orgānu ziedošanas sistēmai.

Orgānu ziedošana ne tikai biedē Latvijas iedzīvotājus, bet viņi izvairās arī par to runāt. Tikai 15% mūsu valsts iedzīvotāju atzīst, ka šos jautājumus ģimenē ir pārrunājuši.