Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vecumniekos dzeramajā ūdenī konstatē baktērijas

Piesārņots ūdens ne vienam vien Vecumnieku iedzīvotājam sabojājis pirmssvētku dienas. Rīgas ielas ūdenstorņa ūdenī konstatētas baktērijas, un to drīkst lietot tikai tehniskām vajadzībām, bet dzeramo ūdeni ciematā nodrošina ar cisternu, kas ir uz laukuma pretī domes ēkai, piektdien vēstī laikraksts «Bauskas Dzīve».

Ūdenī konstatētas «es­cherichia coli» baktērijas, taču piesārņojuma avotu pagaidām nav izdevies noteikt. Speciālisti apgalvo, ka tā nevarētu būt kāda kanalizācijas problēma.

Vecumnieku novada domes izpilddirektors Guntis Kalniņš laikrakstam skaidroja – pēdējās analīzes parādījušas, ka piesārņojums nāk no dziļurbuma. Firma, kas nodarbojas ar dezinfekciju, plāno ielaist urbumā videokameru, lai noskaidrotu, kāpēc dziļurbumā ir tāds ūdens. Pašvaldību uztrauc arī fakts, ka apmēram kilometra rādiusā vēl divās dziļurbuma akās ir līdzīgas analīzes. Tuvumā neesot neviena uzņēmuma, kas zemes dzīlēs varētu noplūdināt piesārņotu ūdeni.

«Iedzīvotājiem jāsaprot, ka situācija kādu laiku būs neskaidra. Gaidām atkārtoto ekspertīžu rezultātus, bet jau tagad skaidrs, ka baktērijas ir konstatētas. Ja tā nebūtu, par rezultātiem jau būtu paziņots,» informē Veselības inspekcijas Kurzemes kontroles nodaļas vadītāja Airisa Lapiņa. Saņemtas iedzīvotāju sūdzības par veselības problēmām, daži cilvēki ievietoti stacionārā. Izmeklēšanu veic arī Latvijas Infektoloģijas centra speciālisti. 

«Bauskas Dzīve» 22. jūnijā pārliecinājās, ka pie ūdens cisternas rindas nestāv. Antons Rožēns, Nodarbinātības valsts aģentūras simt latu stipendijas programmas dalībnieks, stāstīja, ka palīdz cilvēkiem piepildīt traukus ar ūdeni, ja viņiem rodas problēmas. Daudz cilvēku gan nenākot – daļa ūdeni vedot no citām vietām, citi to pērkot veikalos. 

Ūdenstornī ir uzstādīts dozators, tas dzeramo ūdeni hlorē. Pēc vārīšanas to var izmantot arī dzeršanai. Tomēr dzeramā ūdens cisterna pie domes ēkas atradīsies arī turpmāk. Pēc svētkiem darbi turpināsies.