Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kačiņskis: Krievija kavē Smoļenskas aviokatastrofas izmeklēšanu

Polijas prezidenta amata kandidāts un līdzšinējā valsts līdera, traģiski bojāgājušā Leha Kačiņska dvīņubrālis Jaroslavs Kačiņskis svētdien apsūdzēja Krieviju Smoļenskas aviokatastrofas izmeklēšanas vilcināšanā.

«Izmeklēšanā panāktais progress ir niecīgs, izmeklēšana kavējas, maigi sakot,» viņš paziņoja, piedaloties priekšvēlēšanu televīzijas debatēs.

«Poļu izmeklētāji no Krievijas nav saņēmuši būtiskus dokumentus,» savu viedokli pamatoja Kačiņskis. «Mēs esam nonākuši situācijā, kad sāk rasties bažas» par 10.aprīļa lidmašīnas avārijas cēloņiem.

«Šī izmeklēšana poļu tautai ir goda lieta, jo tā ir vislielākā katastrofa mūsu valstij kopš 1945.gada,» viņš piebilda.

Bijušais premjerministrs arīdzan atkārtoti mudināja Maskavu nodot izmeklēšanas vadību poļu ekspertu rokās.

Savukārt Kačiņska sāncensis uz prezidenta amatu Broņislavs Komorovskis uzsvēra, ka patiesībā norit divas izmeklēšanas - vienu vada Krievijas, bet otru Polijas eksperti.

«Mums ir jādod iespēja krieviem - un arī poļu ekspertiem - izmeklēt negadījuma cēloņus, neradot neuzticības gaisotni,» aicināja prezidenta amata kandidāts.

Kā ziņots, 10.aprīlī lidmašīnas avārijā pie Smoļenskas pilsētas Krievijas rietumos gāja bojā Lehs Kačiņskis, viņa dzīvesbiedre Marija un citas augstas amatpersonas. Polijas delegācija bija ceļā uz piemiņas pasākumu Katiņas slaktiņa memoriālā. Pavisam katastrofā dzīvību zaudēja 96 cilvēki.

20.jūnijā Polijā notika prezidenta ārkārtas vēlēšanas. Tā kā neviens no kandidātiem neieguva vairāk kā 50% atbalstu, 4.jūlijā notiks otrā kārta, kurā par prezidenta amatu sacentīsies Kačiņskis un Komorovskis.