Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kleckins žurnālistu Streipu dēvē par «aprobežotu amerikāņu puiku»

Žurnālists Kārlis Streips par tādu uzvedību, kādu viņš atļaujas Latvijā, ASV tiktu tiesāts, uzskata Nacionālās Radio un televīzijas padomes (NRTP) vadītājs Ābrams Kleckins.

«Viņš [Streips] ir tik sen prom no Amerikas, ka ir aizmirsis, kā tur lietas notiek. Amerikā par tādu uzvedību, kādu atļaujas šeit, viņš neizlīstu no tiesām. Bet no viņa, jāsaka godīgi, savulaik bija arī labums. Kad viņš atbrauca, viņš parādīja amerikānisko reportiera līmeni, kāds mums nebija zināms, un tas bija ļoti pozitīvi. Bet tad viņš iedomājās, ka ir ģēnijs, kaut viņš ir aprobežots amerikāņu puika. Ne pārāk izglītots, bet uzņēmīgs. Man viens amerikāņu intelektuālis, viņi tur ir nospiedošā mazākumā un nejūtas pārāk komfortabli, reiz teica: ko jūs te cepaties par to totalitārismu. Totalitārisms ir Amerikā, bet atšķirība ir tā, ka tur cilvēki visu dara labprāt. Viņi domā, ka ir brīvi, lai gan visu labprātīgi dara, kā viņiem liek. Tas ir ideālais totalitārisms, kur pat nav vara jālieto,» intervijā laikrakstam «Neatkarīgā» sacījis Kleckins.

Uz jautājumu, vai ir pieļaujams, ka žurnālists sabiedriskajā televīzijā pauž atbalstu kādam politiskajam spēkam, Kleckins atbild, ka «mēs [NRTP] to visu redzam.» «Mēs runājām ar sabiedriskās televīzijas vadību un lūdzām kaut ko darīt. Arī viņi bija satraukti par to un izvirzīja Streipa kungam attiecīgas prasības, skaidri norādot, kas nav pieļaujams un nebūs pieļaujams. Tas ir tiešais raidījums, un, ja viņš šīs prasības nepildīs, mēs būsim spiesti viņu noņemt no raidījuma vadīšanas.»

LTV izvērtē žurnālista Streipa darbību.