Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

ASV Augstākā tiesa noraida Vatikāna apelāciju pedofilijas lietā

ASV Augstākā tiesa pirmdien atteicās izskatīt Vatikāna apelācijas sūdzību lietā, kas kļuvusi par precedentu, lai turpmāk ASV tiesas priekšā stātos pedofilijā apsūdzēti garīdznieki.

Augstākā tiesa atstājusi spēkā federālās apelācijas tiesas lēmumu, kas nosaka, ka Vatikāna amatpersonas, arī pāvests Benedikts XVI, var tikt iztaujātas lietās, kurās tiek skatīti bērnu seksuālās izmantošanas gadījumi.

Ar apelācijas tiesas spriedumu faktiski tika atcelta Vatikāna imunitāte lietā, kurā kādam garīdzniekam no Oregonas štata valsts ziemeļrietumos izvirzītas apsūdzības pedofilijā.

Pēdējos mēnešos Eiropu un ASV pāršalcis skandālu vilnis par mazgadīgo seksuālu izmantošanu baznīcas institūcijās. Pāvests un Vatikāns tiek kritizēti par pedofilijas gadījumos iesaistīto garīdznieku aizstāvēšanu.

Benedikts XVI gan vairākkārt uzsvēris, ka vainīgajiem priesteriem un baznīcas darbiniekiem par saviem noziegumiem jāatbild tiesas priekšā.