Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pāvests: ticīgo grēki ir vislielākais apdraudējums baznīcai

Romas pāvests Benedikts XVI otrdien savā uzrunā katoļticīgajiem brīdināja, ka to grēki ir lielākais apdraudējums baznīcai.

«Vislielākais kaitējums nāk no kristiešu ticības aptraipīšanas un to dalībnieku un kopienu dzīves [aptraipīšanas],» savā uzrunā mises laikā sacīja pāvests, tieši gan neminot pedofilijas skandālus, kas pēdējos mēnešos skāruši baznīcu.

«Šodien mēs ar šausmām varam novērot to, kā baznīcu vajā nevis ārējie ienaidnieki, bet gan pašas baznīcas grēki,» norādīja Benedikts XVI.

Mises laikā godinot svētos Romas aizbildņus Pēteri un Pāvilu, pāvests brīdināja par «nevienprātību, nesaskaņām, neticību evaņģēlijam, kas nopietni apdraud baznīcu». Jo īpaši pāvests norādīja uz baznīcas locekļu «patmīlību, iedomību, lepnumu un kāri pēc naudas».

Misē piedalījās arī Beļģijas Briseles-Mehelenas arhidiecēzes vadītājs arhibīskaps Andrē Mutjēns Leonards, kas atrodas pēdējā Beļģijā izskanējušā pedofilijas skandāla pašā epicentrā.

Pagājušajā nedēļā Beļģijas policija veica kratīšanu vairākos baznīcas birojos, aizturot bīskapus un konfiscējot datorus un dokumentus, arī materiālus, ko savākusi baznīcas atbalstīta izmeklēšanas komisija.