Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Par policijas parāda pieļaušanu soda VP Latgales reģiona šefu

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes priekšniekam Imantam Jānim Bekešam pirms nedēļas izteikta piezīme par parāda pieļaušanu viņa vadītajā iestādē.

Iekšlietu ministre Linda Mūrniece intervijā aģentūrai BNS pastāstīja, ka Latgales reģiona pārvaldes priekšniekam pirms nedēļas ir izteikta piezīme, kas reģiona vadītājam ir pietiekami nopietni, jo viņš ir viena no augstākajām policijas amatpersonām un tas viņam varētu būt nepatīkami.

Parāds ir samaksāts no Valsts policijas budžeta, bet vienlaikus centrālais aparāts naudu atvilks no Latgales reģiona budžeta, kas nozīmē, ka Bekešam jādomā, ka taupīt naudu savas pārvaldes budžetā.

Viena no pozīcijām, kur ministre novēroja parādu, bija desmit tūkstoši latu mēnesī par elektronisko pakalpojumu uzņēmuma sniegtajiem sakariem. Tā ir tik liela summa, ka ikvienam ir skaidrs, ka cilvēki neracionāli lieto resursus.

Labs piemērs resursu taupīšanai, kuru ministre novērojusi robežsardzes iestādē Valmierā, - koridorā bez vajadzības nav degusi gaisma. It kā sīkums, bet šādi jau maksājumu summas veidojas, piebilda ministre.

Jau ziņots, ka Valsts policijai bija radies aptuveni 260 tūkstošus latu liels parāds gan par komunālajiem pakalpojumiem, gan par ekspertīžu izdevumiem. Vislielākais parāds ir Latgales reģionam - aptuveni 117 tūkstoši latu.

Aprīļa vidū reaģējot uz ziņām, ka VP izveidojies parāds par komunālajiem maksājumiem un ekspertīžu veikšanu, Mūrniece uzdeva VP priekšniekam Valdim Voinam sniegt paskaidrojumus, kā radušies parādi, kāpēc savlaicīgi netika veikti taupības pasākumi un kā VP plāno parādus atdot.

«Valsts policijai ir iedalīti pietiekami budžeta līdzekļi, un parādi ir radušies tikai nesaimnieciskas rīcības dēļ. Ir nepieļaujami sagaidīt parāda uzkrāšanos un tikai tad domāt par telpu un tēriņu optimizāciju!» iepriekš norādīja ministre.

«Atbildīgās Valsts policijas amatpersonas, kas savlaicīgi neveica taupības pasākumus, tiks sauktas pie atbildības,» toreiz pavēstīja Mūrniece.