Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

DP aiztur nelegālu ieroču un sprāgstvielu tirgotāju grupējumu

Drošības policija (DP) mērķtiecīgu operatīvo darbību rezultātā 15.jūnijā Rīgā aizturēja sešas personas, no kurām trīs bija iepriekš tiesātas. Šī grupa ilgstošā laika periodā nodarbojās ar šaujamieroču un sprāgstvielu neatļautu tirdzniecību, portālam «Apollo» pavēstīja DP pārstāve Kristīne Apse-Krūmiņa.

Grupējums iegādājās un ieveda Latvijā rūpnieciski izgatavotus un pašizgatavotus šaujamieročus un spridzināšanas ietaises (granātas) to turpmākai neatļautai realizēšanai.

Pēc aizturēšanas pie vienas personas tika izņemtas divas granātas «Ф-1» un šaujamieroču aptveres, kuras viņš bija iegādājies «darījuma» brīdī. Pie citas personas pēc aizturēšanas tika izņemts gludstobra pumpjveida šaujamierocis pielādēts ar piecām patronām.

Par šaujamieroču, šaujamieroču munīcijas un spridzināšanas ietaišu neatļautu iegādāšanos un realizēšanu Drošības policijā sākts kriminālprocess.

Šobrīd kopumā izņemtas: 776 patronas, divas bises, viens bises nogrieznis («obrez»), viena pistole, trīs karabīnes (viena, no kurām konstruēta kā snaipera ierocis), divi klusinātāji, deviņas granātas («Ф-1» un «РГН» tipa) ar astoņiem uzspridzinātājiem, divi automātiskie šaujamieroči, no kuriem viens ir paštaisīts un paredzēts slēptai nēsāšanai.

Izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka šaujamieroču un sprāgstvielas cenas bija no 25 līdz 1500 latiem par vienu vienību.

Kriminālprocesā trīs personām noteikts procesuālais statuss - persona, pret kuru uzsākts kriminālprocess. Trīs personām piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.