Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Jaunlatvija» pagaidām nelemj par pievienošanos apvienībai «Par labu Latviju»

Partijas «Jaunlatvija» kopsapulce ceturtdien tomēr noraidīja pievienošanos apvienībai «Par labu Latviju» (PLL) ceļā uz rudenī gaidāmajām 10.Saeimas vēlēšanām.

Par dalību Tautas partijas (TP) un partijas LPP/LC iniciētajā apvienībā balsoja tikai trīs cilvēki no vairākiem desmitiem kopsapulces biedru.

Taču vēlāk izrādījās, ka sapulcē nav atnācis nepieciešamais dalībnieku skaits un kvoruma trūkuma dēļ juridiski balsojums jāuzskata par nenotikušu.

Partijas valdes priekšsēdētājs Didzis Šmits žurnālistiem pastāstīja, ka partijā ir nedaudz vairāk kā 200 biedru, līdz ar to kvorumam vajadzīgi 102 cilvēki, bet bija atnākuši tikai apmēram 60 dalībnieki.

Tādēļ plānots sasaukt atkārtotu kopsapulci 22. jūlijā, un Šmits pauda pārliecību, ka šoreiz kvorums būs un balsojums juridiski varēs notikt, turklāt tas būs līdzīgs jau notikušajam. Kvoruma trūkuma dēļ netika lemts arī par valdes maiņu, bet kopsapulces vadītājs Zandis Klodais nosauca iespējamos kandidātus, aicinot arī Šmitu saglabāt valdes priekšsēdētāja amatu. Taču Šmits izteicās, ka labprāt vēlētos partijā pārmaiņas un viņa amatu vajadzētu ieņemt kādam citam.

Kopsapulcē izskanēja arī doma, ka partija varētu nestartēt vēlēšanās vispār un tās galvenais uzdevums būtu gatavoties pašvaldību vēlēšanām. Šmits arī pauda pārliecību, ka patlaban partijai nepietiek kapacitātes, lai jēgpilni startētu vēlēšanās.

Pērn pavasarī dibinātā «Jaunlatvija» nekļuva par sesto partiju, kas iesaistās PLL. Apvienību bez tās kodolā esošās TP un LPP/LC veido arī vairākas reģionālās partijas - «Latgales tauta», «Vienota Rēzekne» un «Ogres novadam». Apvienības veidošanā iesaistījusies arī uzņēmēju, kā arī TP un LPP/LC pārstāvju kopīgi dibinātā kustība ar tādu pašu nosaukumu - «Par labu Latviju».

Spīķeros ceturtdien norisinās partijas «Jaunlatvija» biedru kopsapulce, kurā bez balsojuma par dalību jaunajā apvienībā paredzēts arī pārvēlēt šā politiskā spēka valdi. «Jaunlatviju» dibināja pērn pavasarī, un dibināšanas kongresā piedalījās arī eksprezidents Guntis Ulmanis, kurš tagad kļuvis par PLL vadītāju.

Ziņots arī, ka «Jaunlatvijas» līderis piedalījās arī PLL dibināšanas kongresā 12.jūnijā, taču tobrīd partija vēl nebija pieņēmusi galīgo lēmumu par iesaistīšanos apvienībā.