Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«VEF Rīga» izredzes spēlēt Eirolīgas kvalifikācijā ir diezgan drošas

Basketbola klubam «VEF Rīga» ir labas izredzes spēlēt ULEB Eirolīgas kvalifikācijā, kur vieta kļuva vakanta pēc «Barona» atteikuma, aģentūrai BNS šodien pastāstīja Latvijas Basketbola savienības (LBS) ģenerālsekretārs Edgars Šneps.

ULEB Eirolīgas rīkotāji ir gatavi pēc «Barons» atteikuma radušos brīvo vietu piešķirt Latvijas vicečempioniem «VEF Rīga», ja vien Latvijas klubs būs gatavs izpildīt visas turnīrā paredzētās prasības par finansēm un spēlēšanu reglamentam atbilstoša lieluma zālē. Sākotnēji «VEF Rīga» pieteicās dalībai ULEB Eiropas kausa izcīņā, kas ir pakāpi zemāka ranga sacensības.

«Bumba pašlaik ir «VEF Rīgas» pusē, taču viņu izredzes [spēlēt Eirolīgas kvalifikācijā] ir diezgan drošas,» atklāj Šneps.

Bet «VEF Rīga» direktore Laila Spaliņa aģentūrai BNS pastāstīja, ka klubā par iespējamo dalību Eirolīgas kvalifikācijā vēl lems, izvērtējot iespējas izpildīt rīkotāju piedāvātos nosacījumus. Ja izdosies vienoties par tādiem pat nosacījumiem kā «Baronam», «VEF Rīga» turnīrā ir gatavs spēlēt. Tā kā laika nav daudz, lēmumu «VEF Rīga» plāno pieņemt vēlāk šodien.

Ja realizēsies «VEF Rīga» pāreja uz Eirolīgas kvalifikācijas turnīru, viņu atbrīvoto vietu Eiropas kausa izcīņā citam Latvijas klubam ieņemt gan būs ļoti problemātiski. Eiropas kausa kvalifikācijā būtu gatava spēlēt BK «Ventspils», taču interese par dalību šajā turnīrā ir ļoti liela, un organizatoru ziņā paliek, kam piešķirt ielūgumu. Pēc nolikuma vietas turnīrā tiek piešķirtas klubiem, tādēļ nav pamata gaidīt, ka atbrīvojušos vietu piešķirs kādai tās pašas valsts komandai, paskaidroja Šneps.

Jau ziņots, ka Latvijas čempionvienība «Barons» no dalības ULEB Eirolīgas kvalifikācijā atteicās, jo uzskata par neiespējamu sasniegt augstus rezultātus ar Latvijas basketbolā patlaban atļauto viesspēlētāju kvotu. Savukārt augsta līmeņa vietējo spēlētāju nolīgšanai kluba budžeta iespējas ir pārāk ierobežotas.

Eirolīgas kvalifikācijas turnīrā 16 komandas pretendēs uz divām vietām pamatturnīrā, bet Eirolīgas pamatturnīrā neiekļuvušās 14 komandas turpinās spēlēt Eiropas kausa izcīņā.

BK «Ventspils» pagājušajā Latvijas basketbola līgas (LBL) sezonā ieguva trešo vietu un pieteicās spēlēt FIBA Eiropas Izaicinājuma kausā.