Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Aerodium»: vēja tunelis izstādē «Expo» pieder Latvijai

Latvijas paviljons, kuru Pasaules «Expo» izstādē uzbūvēja uzņēmums «Aerodium», pieder Latvijas valstij. Līgums par Latvijas paviljona izstādē būvniecību tika noslēgts starp «Aerodium» un Latvijas investīciju attīstības aģentūru, paziņojis uzņēmums, tādējādi noliedzot, ka paviljona izveidei būtu izmantota kāda ārvalstu uzņēmēja nauda.

Uzņēmums norāda, ka visus darījumus par Latvijas paviljona izveidi var kontrolēt, jo izveidots īpašs darījumu konts. Nekādi citi finansu līdzekļi Latvijas paviljona izstādē izveidei netika izmantoti.

Ar «Aerodium» īpašniekiem saistīts uzņēmums ir noslēdzis līgumu par vertikālā vēja tuneļa piegādi ar uzņēmumu no Kazahstānas. «Atzīstam, ka tunelis Kazahstānā nav uzcelts līgumā noteiktajā termiņā, jo, sākot darbu pie «Expo» projekta, nācās izdarīt izvēli – atteikties no Expo, kā rezultātā Latvijai būtu ārpolitisks skandāls un sabojātas attiecības ar Ķīnu vai kavēt līguma izpildi starp diviem privātiem uzņēmumiem, apzinoties, ka maksāsim soda procentus par līgumā noteikto iekārtu piegādes kavēšanu,» norāda uzņēmumā.

Kazahstānas tunelis ir izstrādes procesā. Kavēšanās ir notikusi abu pušu vainas dēļ – piemēram, Kazahstānas pārstāvji joprojām nav iesnieguši ģeodēziskās izpētes datus, bez kuriem nevar pabeigt konstrukcijas rasējuma un pamatu izstrādi. Šobrīd joprojām notiek aktīva komunikācija ar uzņēmuma pārstāvjiem par iespējamo situācijas risinājumu.

«Esam neizpratnē, kāpēc situācija starp diviem privātiem uzņēmumiem, kuru sadarbību regulē savstarpēji noslēgtais līgums, tiek atspoguļota kā politisks skandāls, ietverot nepatiesus apgalvojumus.»

«Aerodium» Šanhajā novietojis Kazahstānas klientam būvētu gaisa tuneli.