Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kairišs policijas piespriesto sodu sola pārsūdzēt

Rīgas Pašvaldības policija (RPP) piespriedusi sodu režisoram Viesturam Kairišam par atrašanos sabiedriskā vietā alkohola reibumā, bet, neskatoties uz to, ka režisors pats vēl nezina, kāds ir šis piespriestais sods, viņš to sola pārsūdzēt.

Kairišs aģentūrai LETA uzsvēra, ka viņam ir vienalga, vai piespriestais sods ir 100 vai 200 lati. Ja vajadzīgs, viņš šo sodu varētu arī samaksāt, taču viņš to nedomājot darīt, jo viņa mērķis ir panākt, ka tādi cilvēki, kuriem viena mēneša laikā ierosinātas vairākas pārbaudes, policijā vairs nestrādātu.

«Šajā gadījumā nav runa par soda maksāšanu vai nemaksāšanu, bet gan par principu un cilvēka tiesībām,» uzsvēra režisors.

Režisors pauda gatavību arī pavadīt arestā 15 diennaktis. Viņš uzsvēra, ka gadījumā, ja šāds sods tiks piemērots operas solistei Asmikai Grigorjanai, viņš kopā ar saviem draugiem ir gatavs izciest administratīvo arestu.

Kairišam nepieņemama šķiet ne tikai policijas darbinieku rīcība, bet arī Rīgas domes priekšsēdētāja Nila Ušakova (SC) attieksme, kuram, pēc režisora domām, vajadzētu būt Rīgas iedzīvotāju pusē, nevis aizstāvēt un uzslavēt policistu rīcību, kuri pazemojoši izturas pret cilvēkiem.

Jau ziņots, ka RPP 14.jūnija agrā rītā Vecrīgā, Kalēju ielā, par atrašanos sabiedriskā vietā alkohola reibumā un huligāniskām darbībām aizturēja režisoru Kairišu un operas solisti, Lietuvas pilsoni Grigorjanu.

Kairišs saukts pie atbildības par atrašanos sabiedriskā vietā reibuma stāvoklī, bet Grigorjanai noformēti administratīvā pārkāpuma protokoli par sīko huligānismu un nepakļaušanos policijas darbinieku likumīgajām prasībām.

Alkohola tests Grigorjanas izelpā uzrādīja 1,96 promiles alkohola, savukārt Kairišs no alkohola testa veikšanas uz vietas atteicās, tādēļ reibuma pakāpes noteikšanai nogādāts medicīnas iestādē. Kairišam konstatētas 1,26 promiles alkohola.

Kairišs vērsās arī prokuratūrā, lai tā veiktu pārbaudi par Rīgas pašvaldības policijas rīcību, aizturot viņu un dziedātāju. Režisors uzsvēra, ka viņam nav pieņemams ne veids, kādā notika aizturēšana, ne pazemojumi, kurus viņam un Grigorjanai nācās piedzīvot policijas iecirknī, ne tas, kā policija pēc tam atspoguļoja notikušo.

Rīgas pilsētas Centra rajona prokuratūra, izskatot režisora Kairiša iesniegumu, nolēmusi režisora iesniegumu daļā par viņa aizturēšanas apstākļiem nodot RPP priekšniekam izskatīšanai un dienesta pārbaudes organizēšanai.

Savukārt iesniegumu daļā par režisora un Grigorjanas aizturēšanas filmēšanu un uzfilmētā materiāla publiskošanu nodot izskatīšanai Datu valsts inspekcijai (DVI), aģentūrai LETA iepriekš pastāstīja prokuratūras ārējo sakaru koordinētājs Andrejs Vasks.

RPP jau 14.jūnijā ir sākta dienesta pārbaude par abu personu aizturēšanas apstākļiem. Tāpat arī RPP jau sniegusi atbildi DVP saistībā ar šīs iestādes izteiktajiem pārmetumiem par videomateriālu publiskošanu.

Grigorjanas lietu 30.augustā plkst.11 izskatīs Rīgas pilsētas Centra rajona tiesas tiesnese Iveta Stuberovska.

Kā aģentūra LETA uzzināja tiesā, Grigorjana tiek saukta pie administratīvās atbildības pēc Administratīvo pārkāpumu kodeksa (APK) 167.panta un 175.panta.

APK 167.pants ir par sīko huligānismu, un par to var sodīt ar naudas sodu no 50 līdz 250 latiem vai piemērot administratīvo arestu uz laiku līdz 15 diennaktīm. Savukārt par APK 175.pantā paredzēto ļaunprātīgo nepakļaušanos policijas iestādes darbinieka, robežsarga vai zemessarga likumīgam rīkojumam vai prasībai var piemērot naudas sodu līdz 200 latiem vai administratīvo arestu uz laiku līdz 15 diennaktīm.