Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Eiropas Krāpšanas apkarošanas birojs nekomentē sākto pārbaudi par «Latvenergo»

Eiropas Krāpšanas apkarošanas birojs (OLAF) nekomentē sākto pārbaudi par Latvijas energokompānijas «Latvenergo» korupcijas skandālu.

OLAF pārstāvis Briselē Lotārs Kūls piektdien intervijā LNT raidījumā «900.sekundes» norādīja, ka atsevišķas uzsāktās pārbaudes lietas birojs nekad nekomentē. «Es nevaru komentēt izmeklēšanu, kas vēl notiek. Es nevaru komentēt neko par kādu konkrētu izmeklēšanu, jo tās notiek konfidenciālā veidā,» teica OLAF pārstāvis.

Kūls vien norādīja, ka OLAF cieši sadarbojas ar Latvijas institūcijām.

Uz jautājumu, kā izpaudīsies Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) un OLAF sadarbība «Latvenergo» lietā, KNAB biroja vadītāja vietniece Juta Strīķe piektdien žurnālistiem sacīja, ka, vadoties no līdzšinējās pieredzes, sadarbība ar ārzemju kolēģiem ir ļoti svarīga un jebkuras tās formas palīdz ātrāk novest kriminālprocesu līdz tiesai. Iespējamās sadarbības formas ir ārzemēs esošu liecinieku pratināšanu, kratīšanu veikšana, nepieciešamās informācijas iegūšana.

«Mums Latvijā ir visas nepieciešamās datubāzes, bet bez palīdzības no ārzemēm mēs nevaram ne atrast kādu, ne uzlikt arestu bankas kontiem, ne nopratināt attiecīgus cilvēkus,» teica Strīķe un uzsvēra, ka kriminālprocesa specifika ir tāda, ka viss ir jādara ļoti ātri.

KNAB vadītāja vietniece norādīja -ja Eiropas organizācija, pārbaudot dokumentus, atklāj, ka Latvijā kāda persona, iespējams, piesavinājusies ES līdzekļus vai ar tiem negodīgi rīkojusies, šī informācija ātri jānogādā Latvijā.

Stīķe neatbildēja, vai kriminālprocesā «Latvenergo» lietā pastāv aizdomas par ES līdzekļu izkrāpšanu, taču atzina: «Ja amatpersonas sāk zagt, viņas nešķiro, vai tie ir valsts budžeta līdzekļi vai ES līdzekļi. No valstiskās domāšanas viedokļa tie ir visi mūsu nodokļu maksātāju līdzekļi.» Viņa paskaidroja, ka pašreizējā izmeklēšanas stadijā vairāk informācijas nedrīkst sniegt.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka OLAF ir uzsācis pārbaudi saistībā ar «Latvenergo». OLAF ir sācis faktu pārbaudi un pēc faktu izvērtēšanas OLAF lems par to, vai uzsākt izmeklēšanu «Latvenergo» lietā.

Jau vēstīts, ka saistībā ar «Latvenergo» amatpersonu iespējamajām pretlikumīgajām darbībām laika posmā no 2006.gada līdz 2010.gada jūnijam KNAB šogad 14.jūnijā sāka kriminālprocesu par noziedzīgajiem nodarījumiem, kas saistīti ar dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā, kukuļņemšanu un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu lielā apmērā, ko izdarījusi organizēta grupa. Kriminālprocesa ietvaros 15. un 16.jūnijā tika aizturētas astoņas personas, no tām piecas strādāja valsts uzņēmumos «Latvenergo» un «Sadales tīkls».

KNAB vaino «Latvenergo» amatpersonas un privātuzņēmumu pārstāvjus vairāk nekā 1,13 miljonu eiro (794,2 tūkstošu latu) noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanā.

«Latvenergo» ir Latvijas valstij piederošs energoapgādes komersants, kas nodarbojas ar elektroenerģijas un siltumenerģijas ražošanu un tirdzniecību, kā arī sniedz telekomunikāciju un informācijas tehnoloģiju pakalpojumus. «Latvenergo» koncernā ietilpst «Latvenergo» un pieci meitasuzņēmumi - «Augstsprieguma tīkls», «Sadales tīkls», «Latvenergo Kaubandus», «Latvenergo Prekyba» un «Liepājas enerģija».