Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ārmstrongs atkal taisnojas par Lendisa apvainojumiem dopinga lietošanā

Septiņkārtējais prestižā daudzdienu velobrauciena «Tour de France» uzvarētājs Lenss Ārmstrongs šodien kārtējo reizi noliedzis viņam izvirzītās apsūdzības dopinga lietošanā.

Šodien ietekmīgais izdevums «The Wall Street Journal» nosauca prestižās sacensības, kuras sestdien sāksies Roterdamā, par vienu no, iespējams, lielākajām krāpšanām sporta vēsturē, publicējot jaunas atklāsmes par plašo dopinga lietošanas praksi velobrauciena pēdējos gados.

Par aizliegto preparātu lietošanu izdevumam stāstījis bijušais «Tour de France» uzvarētājs un vēlāk diskvalificētais Floids Lendiss, kurš atzinis, ka dopinga lietošana bijusi ierasta prakse, tajā vainojot arī toreizējās «US Postal» komandas vadību un riteņbraucējus.

Tikmēr Ārmstrongs jau paspējis reaģēt: «Šīs dienas «The Wall Street Journal» publikācijas ir pilnas ar meliem un atkārto jau iepriekš izteiktās Lendisa muļķības. Lendisam jau sen vairs nevar ticēt. Tajās publikācijās ir viņa bez jebkāda pamatojuma izteiktās apsūdzības.»

Ārmstrongs piebilda, ka Lendisa izteikumi ir kā sarūdzis piens - «kad iedzer pirmo malku, nav jādzer vēlreiz, lai saprastu, ka tas ir sabojājies.»

Slavenais ASV riteņbraucējs atzina, ka viņam tagad jākoncentrējas startam «Tour de France» un nav laika nodarboties ar attaisnošanos par kārtējo nepamatoti radīto sensāciju īsi pirms velobrauciena sākuma.

Kā ziņots, Lendiss, kuram tika atņemts 2006. gada «Tour de France» čempiona tituls, maijā atzinās sistemātiskā dopinga lietošanā, turklāt uzsvēra, ka to pašu darīja arī Ārmstrongs.

Lendiss dopinga lietošanā atzinās vēstuļu sērijā, kuras viņš pa elektronisko pastu sūtīja vairākiem sporta funkcionāriem un sponsoriem. Nav zināms, cik tieši vēstuļu viņš nosūtīja, taču trīs no tām, kas rakstītas laikā no šī gada 30. aprīļa līdz 6. maijam, nonākušas «The Wall Street Journal» rīcībā.

Lendiss savās vēstulēs pauda nožēlu par to, ka cīnītāji pret dopinga lietošanu tomēr nespēja attīrīt sportu. Tāpat Lendiss atzina, ka arī citi amerikāņu riteņbraucēji lietojuši aizliegto vielu EPO jeb eritropoetīnu, kā arī vairākus steroīdus.

Tikmēr Ārmstrongs šonedēļ paziņoja, ka šis būs viņa pēdējais Francijas daudzdienu velobrauciens. Riteņbraucējs, kurš pārstāv «RadioShack» komandu, ar nepacietību gaidot velobrauciena startu un cerot, ka izdodies parādīt labāko sniegumu visu trīs nedēļu garumā.

Ārmstrongs ir vienīgais, kas «Tour de France» triumfējis septiņas reizes. Tas viņam izdevās no 1999. līdz 2005. gadam. Ārmstrongs 1993. gadā kļuva arī par pasaules čempionu, bet 2000. gada Sidnejas olimpiskajās spēlēs izcīnīja bronzas godalgu.