Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ķīnas iedzīvotāju skaits līdz 2015.gadam tuvosies 1,4 miljardiem

Ķīnas iedzīvotāju skaits līdz 2015.gadam pietuvosies 1,4 miljardiem un aptuveni puse no viņiem dzīvos pilsētās, svētdien vēsta oficiālā ziņu aģentūra «Siņhua».

Šādas prognozes simpozijā Naņdzinas pilsētā izklāstījusi Ķīnas Demogrāfiskās plānošanas pārvaldes vadītāja Li Biņa.

Pēc pieciem gadiem pilsētnieku skaits Ķīnā pārsniegs 700 miljonus un pirmo reizi būs lielāks nekā laucinieku skaits.

Ķīnas sabiedrību gaida arī citas būtiskas strukturālās pārmaiņas, tai skaitā pirmo sabiedrības novecošanās pazīmju parādīšanās - šai laikā ik gadus 60 gadu vecumu sasniegs aptuveni astoņi miljoni iedzīvotāju, kamēr laikā no 2006. līdz 2010.gadam šis rādītājs bijis vidēji 4,8 miljoni cilvēku gadā.

Līdz ar to 2015.gadā 200 miljoni Ķīnas iedzīvotāju būs vecāki par 60 gadiem.

Savukārt vecuma grupa no 15 līdz 59 gadiem sasniegs maksimumu un pamazām sāks kristies.

Saskaņā ar oficiālo statistiku Ķīnas iedzīvotāju skaits 2008.gada beigās bija 1,32 miljardi jeb aptuveni 2,5 reizes lielāks nekā 1949.gadā, kad tika dibināta komunistiskā Ķīnas Tautas Republika.

1979.gadā Pekina noteica stingru dzimstības kontroli, liedzot ģimenēm laist pasaulē vairāk par vienu bērnu un nosakot nelielus izņēmumus vienīgi attiecībā uz zemniekiem, mazākumtautībām un citām sabiedrības grupām.

Kā apgalvo valdība, šāda politika ļāvusi Ķīnai ierobežot iedzīvotāju skaitu par aptuveni 400 miljoniem un to iecerēts turpināt vismaz līdz 2033.gadam, kad saskaņā ar pašreizējām prognozēm Ķīnā varētu dzīvot 1,5 miljardi cilvēku.