Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ja uzvarēs SC, mainīsies valsts valodas statuss, būs citas svētku dienas

«Tēvzemiešu» vecbiedrs Imants Kalniņš uzskata, ka, piemēram, «Saskaņas centram» (SC) nākot pie varas, tiks aktualizēti daudzi jautājumi, kas tagad tiek noklusēti. Saeimas deputāts norāda: nepieciešams skaidri diskutēt par valsts ideoloģiju, kas nav darīts pēdējos 20 gadus.

Kalniņš intervijā laikrakstam «Neatkarīgā» pauž pārliecību, ka SC var nest būtiskas izmaiņas. «Jā, varētu būt, ka viņi [SC] saņems lielu balsu skaitu [vēlēšanās]. Un tad saasināsies visi jautājumi, par kuriem līdz šai pašai dienai nav lemts un kuri nav izvirzīti darba kārtībā, proti, tie ir ideoloģiskās dabas jautājumi. Tie ir jautājumi par Latvijas pilsoņu attiecībām ar Latvijas valsti. Ir ļoti daudz neatrisinātu jautājumu šajā jomā, un pārāk ilga nerunāšana ir bīstama. Ir noteikti jādiskutē. Bet diskusijā parasti ir vismaz divas puses. Un ne vienmēr ir tā, ka viena puse spēj un grib sadzirdēt otru pusi. Ja SC un citas nelatviešu partijas uzvarēs, tās centīsies realizēt savu ideoloģiju valstiskās formās. Tad mainīsies valsts valodas statuss, nepilsoņiem ļaus iekļauties valsts administrācijā, būs arī citas atzīmējamās un svētku dienas,» teica Kalniņš.

«Nepietiek ar to, ka pasakām – Latvija ir nacionāla valsts. Ir jāspēj realizēt nacionālo politiku, bet tāda nav izveidota. Kāpēc tas divdesmit gadu laikā nav noticis? Pirmām kārtām tā ir nespēja kvalitatīvi runāt par tādiem jautājumiem. Un runāt ne tikai tā, ka apkārtējie, bet arī visa pasaule tevi dzird. Turklāt nacionālās identitātes jautājumi ir tādi, kurus saprot jebkurš cilvēks. Taču es vienlaikus brīnos par to, ka pasaule tomēr vairās runāt par šiem jautājumiem. Bet, ja tomēr runā, tad šie jautājumi tiek interpretēti kā tabu. Vismaz priekš manis nacionālā identitāte ir būtisks manas eksistences nosacījums. Domāju, tā ir daudziem. Jāpiebilst, ka nacionālās identitātes formulējums ir valsts ideoloģijas sastāvdaļa. Nākamais jautājums ir par to, kur ir mūsu garīgie vadoņi. Mums ir dižgari, piemēram, Kārlis Skalbe un Jānis Akuraters, viņu gan vairs nav starp mums, taču viņu teiktais ir šajā pasaulē. Tās ir tik augstas kvalitātes, lai izveidotu tādu valsts ideoloģiju, kāda mums nepieciešama. Tādu, kuru novērtētu pilnīgi visi cilvēki. Tie ir visbūtiskākie jautājumi. Valsts ideoloģija – tas ir tāpat kā reliģija, kā visu garīgo vērtību sistēma. Ja mēs ignorēsim garīgās vērtības, tad paliksim tikai eksistenciālo vērtību līmenī, kur zeļ korupcija un citas negācijas,» intervijā atklājis TB/LNNK vecbiedrs.

Kalniņš norāda, ka latviešiem vajadzīgas autoritātes, kurās pilsoņi ieklausītos. «Es domāju, ka Latvijā tādi cilvēki ir. Ja Latvijā nesāksies diskusija par valsts ideoloģiju, tad šis nejēdzīgais stāvoklis vilksies un vilksies, un vilksies.»