Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ventspilī ar plašu pasākumu programmu atzīmēs Jūras svētkus

Ventspilī ar plašu pasākumu programmu atzīmēs Jūras svētkus

Jūlija otrajā nedēļas nogalē, kā ik gadu, Ventspilī ar plašu pasākumu programmu atzīmēs  Jūras svētkus. Svētku ieskaņas dienā, 9.jūlijā, ikviens aicināts uz „Jūrziņu” teātra namā „Jūras vārti”, sestdien, 10.jūlijā, no agra rīta līdz vēlam vakaram norisināsies visdažādākie Jūras svētku pasākumi, bet svētdien, 11.jūlijā, uz Mazajiem Jūras svētkiem aicina abas bērnu pilsētiņas.

Šogad Ventspilī Jūras svētkos Neptūns ieradīsies, pirotehnikas mākoņu un ostas kuģu strūklaku ielenkts, turklāt Neptūnu pavadīs ne tikai Daiļā Nāra ar sirēnas balsi, bet arī jūras zvēru izlase – Jūras Zvaigzne, Zirdziņš, Astoņkājis un arī kāda noslēpumaina Milzu zivs. Jūras svētkos Ventas malā kopā ar latviešu Jūrnieku un svešzemju jūrasbraucējiem uzstāsies krietnie «Keksi» – viena no labākajām rock&roll grupām Baltijā, naski dejos «Ķengurroks», latviešu Stomp paraugs – grupa «Pulsa efekts» bungos pa visu, kas gadīsies pa ķērienam, bet godīgu valša ritmu nodrošinās kapela «Bellacord».

Augu dienu šeit notiks dažādas atrakcijas visai ģimenei, pa Ventas viļņiem sacensībās trauksies Pūķu laivas, Ventspils muzejā Livonijas ordeņa pilī būs izkāpuši «Zvēri no mežiem un ūdeņiem» (Ventspils novada medību trofeju izstāde), bet dienas beigās ar koncerttūri līdz Ventspilij būs nokļuvis Intars Busulis un zem Reņka dārza lielajiem kokiem prezentēs savu jaunāko albumu «AKTs».

Tiem, kas gribēs baudīt ne tikai mākslu un mūziku, būs iespējams iepirkties Baltijas amatnieku visdažādāko izstrādājumu tirdziņā, iegādāties ēdamo un dzeramo tirdzniecības vietās visā promenādes garumā, kā arī aplūkot visdažādākos kuģus, jahtas, kuterus un velkoņus, kas, noformēti svētku rotā, kursēs Ventas ūdeņos.


JŪRAS SVĒTKU PROGRAMMA:

  • Piektdiena - 9. jūlijs


10:00-18:00 Livonijas ordeņa pilī apskatāma fotoizstāde /projekts Zvejnieki
Fotogrāfe Ieva Kantmane vairāku mēnešu garumā dokumentē piekrastes zvejniekus.

21:00 – 02.00  Interaktīvs mūzikas un mākslas pasākums «Jūrziņš» teātra namā «Jūras vārti». Muzicē «The Picture», «Pulsa Efekts» un «Deep Retro Scratch», darbosies improvizācijas teātris «ImproZoo», radošās darbnīcas. Ieeja bez maksas.

  • Sestdiena- 10. Jūlijā.

08:00-19:00 Jūras svētku gadatirgus Vecpilsētas tirgus laukumā
Plaša tirdzniecība ar pašaudzētu lauksaimniecības produkciju, pārtikas un rūpniecības precēm. Darbojas Zivju tirdziņš, kurā var iegādāties kūpinātas zivis un zivju izstrādājumus, bet izbraukuma kafejnīcās iebaudīt zivju ēdienus un alu.

Izstāde „Kurzemes medību trofejas un  zvēri no jūrām un ezeriem ” Livonijas ordeņa pilī. Izstādē eksponētas Kurzemes medību trofejas, trofejas no kalnu un ziemeļu medībām, kā arī dažādi mednieku aksesuāri, -ieroči, blašķes. Ieeja Ls 0,75;  Ls 1,50


11:30- 15:00 «Bura tavam svētku kuģim» zāliens pie Galvenās bibliotēkas ieejas. Bērnu bibliotēkas darbnīcā tiek veidotas īpašas „Jūras svētku 2010” buru laivas – no valriekstu čaulu pusītēm un papīra. Tad sākas jautrā regate „Jūras svētki 2010”. Izveidotos kuģīšus izvieto uz Latvijas kartes, pa upēm kuģīši dodas uz jūru.Muzikālā programma ar Birutu Ozoliņu.

12:00 Jūras svētku zivzup’ Amatu mājā. Jau tradicionāls pasākums Amatu mājas pagalmā- zivju zupa lielajā katlā, amatu demonstrācijas. Ieeja Ls 0,30; Ls 0,60

12:00 Gleznotāju studijas «Konsuella» darbu izstāde /Dzirnavu laukums/

13:00 Ventspils pludmalē norisināsies Latvijas čempionāta posms ūdens motocikliem «Ventspils lielā balva» (piedalās Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un krievijas sportisti).

OSTAS IELAS PROMENĀDE

11:00 Piemiņas brīdis pie piemiņas akmens «Jūrniekiem un zvejniekiem, kuru atdusas vieta ir  jūras dzelme».
Muzikālajā daļā uzstāsies muzikāli radošā grupa «Kaiva».

12:00–16:00 laukumā pretī kuģītim «Hercogs Jēkabs».
Izvietotas ēdināšanas firmas ar siltajiem ēdieniem, uzkodām utt. no jūras veltēm. Muzicē ielu muzikanti.

12:15 Ventas promenādes ūdeņos norisināsies «Ventspils Brīvostas kauss» burāšanā.

12:00-16:00 Ostas ielas promenādē teatralizēti muzikāls
Jūras svētku uzvedums


Pasākuma sākuma daļa iecerēta uz galvenās skatuves, kā dzīvespriecīgs, jautrs, vizuāli bagāts un krāsains uzvedums ar karnevāla elementiem, kurā labi atpazīstami, slaveni jūras braucēji. Jaunu zemju atklājēji nejauši ierodas Ventspilī, apbrīno to un uzzinājuši, ka te ir svētki, nolemj svinēt tos Ventspilī.

Turpinājumā Neptūna, viņa svītas un jūras iemītnieku ierašanās.
Tālāk seko savstarpēja saspēle un apsveikumi Ventspilij, kā arī muzikāli sveicieni priekšnesumu veidā.

Teatralizēto daļu noslēdz Ventspils pilsētas vadības uzruna un jūras valdnieka, kā arī viņa svītas novēlējums Ventspilij. Noslēgumā daudzveidīgs svētku koncerts, kas turpinās jau uz divām skatuvēm.
 
Norise:
11:45-12:00 Uzvedumu iesāk teatralizēts brauciens pa Ventas ūdeņiem. Ar krāšņi noformētu plostu pie centrālās skatuves ierodas trīs pasaulē slaveni jūras braucēji - Vikingu Virsaitis, Kristofors Kolumbs un Roalds Amundsens (Ventspils teātra aktieri).

(Kostīmi un aksesuāri, kuri veidoti tieši šim pasākumam, ir vizuāli efektīgi un spilgti.

Lai skatītāji jau no sākuma varētu izprast sižetu un tēlu attiecības, ierakstā, leģendas formā, uz atbilstošas mūzikas fona, tiek vēstīts par redzamajiem notikumiem ).

12:00-12:12  Uz centrālās skatuves jūrasbraucējus sagaida Latviešu jūrnieks -  pasākuma vadītājs (Nacionālā teātra aktieris Mārtiņš Brūveris). Notiek saruna par brīnišķīgo pilsētu Ventspili, kura jūras malā plaukst kā puķe jau septiņsimt divdesmit gadu, pateicoties cilvēku mīlestībai uz savu pilsētu un jūru. Slavenie jūras braucēji dāvina pilsētai jubilejā katrs savu dāvanu. Vikingu virsaitis senu pareģojumu, Roalds Amundsens ziemeļnieku vēlējumu, bet  Kristofors Kolumbs simboliski piešķir Ventspilij savu goda zīmi.

12:12-12:15 Pēc tam jūras braucēju pavadoņi - bundzinieku ansamblis «Pulsa Efekts» izpilda īpašu skaņdarbu.

Latviešu jūrnieks (pasākuma vadītājs) aicina viesus šo dienu uzkavēties pilsētā un nosvinēt svētkus. 

12:00-12:15 Uzvedumu turpina Jūras valdnieka Neptūna un viņa svītas ierašanās teatralizētā braucienā pa Ventas ūdeņiem.

Neptūna ierašanās parādi uzsāk Ventspils kuģi ar ūdensmetējiem, tiem seko pats jūras valdnieks Neptūns uz plosta «Vaļa» muguras.

(Tas ir īpaši noformēts plosts vaļa formā ar mirdzošām acīm. No tā šaujas ārā ūdens strūkla. Valis ar asti, kuļ putas. Neptūna svītas ierašanos kuplinās dažādi pirotehniski efekti. Dūmu pirotehnika, uguns pirotehnika, kabuki salūti u.c). Blakus jūras valdniekam gliemežvāka tronī sēž Nāra (dziedātāja Ieva Sutugova). Parādi noslēdz otrais plosts, kurš noformēts kā  korāļu rifs. Uz tā brauc dažādi jūras radījumi no Neptūna svītas: Jūras zirdziņš, Jūras zvaigzne, Medūza, astoņkājis un teiksmaina zivs.

(Tie ir cirka mākslinieki, īpaši veidotos efektīgos kostīmos un maskās. Lai skatītāji labāk varētu izprast sižetu un tēlu attiecības, ierakstā, leģendas formā, uz atbilstošas mūzikas fona, tiek vēstīts par redzamajiem notikumiem).

12:15-12:25 Ar mūziku un efektiem tiks papildināta Neptūna un viņa svītas izkāpšana krastā. Saveicināšanās ar ventspilniekiem, jūrasbraucējiem un Neptūna uzruna par pilsētu jūras krastā, kas veidota no sapņiem, kā jūras putām, no cilvēku ilgām, kā jūras šalkām, no neveiksmēm, kā vētrām un mīlestības, kā jūras plašumiem. Neptūna uzrunu pavada jūras radījumu, Nāras un cirkus mākslinieku intermēdijas. Neptūna uzruna brīnišķīgās pilsētas saimniekiem.
12:25-12:30  Ventspils pilsētas mēra uzruna.
12:30-12:40  Neptūna svītas - cirka mākslinieku priekšnesums.
12:40-12:50  Deju grupas „Ķengurroks” deju popūrijs.
12:50-12:53  Nāras (jaunās latviešu pop dziedātāja Ieva Sutugova) priekšnesums.
12:53-12:56  Bundzinieku ansambļa „Pulsa Efekts” priekšnesums.
12:56-13:06  Cirka mākslinieku priekšnesums.
13:06-13:10  Skanīga, populāra dziesma, kuru izpilda Nāra, pievienojas jūras braucēji, Neptūns un viņa svīta.

13:10 Neptūns atklāj tālāko svētku programmu un dod vārdu Latviešu jūrniekam, kā arī lūdz jūrasbraucējiem izbaudīt svētkus un fotografēties kopā ar ventspilniekiem. Pats Neptūns kopā ar Nāru un savu svītu dodas apskatīt visas svētku norises vietas. 

13:10-13:20 Pasākuma vadītājs Latviešu jūrnieks  iepazīstina apmeklētājus ar svētku norises programmu. (Pa to laiku uz skatuves iekārtojas grupa „Keksi”)

13:20-14:10  Uzstājas grupa «Keksi».
14:10-14:20  Uzstājas deju grupa «Ķengurroks».
14:20-14:30  Pasākuma vadītājs Latviešu jūrnieks uz skatuves rīko asprātīgu konkursu. (Uz skatuves iekārtojas grupa «Pulsa Efekts»)  
14:30-14:50  Uzstājas grupa «Pulsa Efekts».
14:50-15:00  Uzstājas deju grupa «Ķengurroks».
15:00-15:10  Pasākuma vadītājs Latviešu jūrnieks informē par norisēm citos laukumos (Uz skatuves iekārtojas grupa «Bellacord»)  
15:10-16:00  Uzstājas kapella «Bellacord».
16:00   Pasākuma vadītājs Latviešu jūrnieks atvadās no publikas.


12:00-16:00 «Pūķu laivu regate».
Aktivitātes un līdzi jušana stāvlaukumā pie «Ceļojošās govs». Sacensības vada Ventspils kultūras pasākumu vadītāja Indra Vītiņa. Turpat netālu arī dalībnieku iekāpšana laivās. Papildus aktivitātes uz lielās skatuves, Vikingu virsaitis- Ingus Vidiņš uzmundrinās visus sacensību dalībniekus un līdzjutējus, muzicēs grupa «Triānas parks», DJ Lācis, deju grupas «Vēlreiz»/Ventspils/ un «Ir varianti» /Rundāle/ (roka skatuve)

Sacensības organizē SIA «Campo» («laivas.lv»), kas notiks īpaši iekārtotā vietā pie «Ceļojošās govs» Ostas ielas promenādē un pēc izstrādāta nolikuma. Komandas dalībnieki 10 vai 11 cilvēku sastāvā sēdīsies lielās, autentiskās «Voyager» kanoe laivās, lai veiktu 200-250 m garu distanci Ventas ūdeņos.

12:00–16:00 Atrakciju laukums.
Norises vieta Ostas ielas promenādē posmā no Peldu ielas līdz Pils ielai, kur tiks iekārtotas arī bērnu rotaļu vietas.

Netradicionālās atrakcijas visai ģimenei (1). Jūrniecības un zvejniecības tēmām atbilstošas vai organizētas atrakcijas: zvejnieka zābaka mešana, glābšanas riņķa sviešana u. c.

Radošās darbnīcas (2).  Lego galds, zīda apgleznošana, stikla apgleznošana, zēniem darbošanās kalēja mājā.

Sportiski aktīvais labirints(3). Dažāda veida sacensības bērniem.
Teatrāli radošais laukums (4). Rūķa Ačgārnīša māja, Mazās Nāras stāstu darbnīca, piepūšamās atrakcijas.

Katrā laukumā darbojas un bērnus piesaista  Maskoti: Tuc krekeri, Barni Lācītis, Dinozauriņš Danonki, Aktimel.

17:00- 19:00 Muzikāli izklaidējoša programma «Jūras diena» pie Ventspils 3 vidusskolas, piedāvā Ventspils Nacionālo kultūras biedrību asociācija.
Estrādes koncerta programmā piedalās: