Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kalniņš pievienojas ZZS. «Tēvzemieši» par to neko nezina

Komponists Imants Kalniņš (TB/LNNK) nolēmis pievienoties Zaļo un zemnieku savienībai (ZZS) un iestāties tajā ietilpstošajā «Latvijas Zemnieku savienībā», aģentūru LETA informēja ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis. Savukārt paši «tēvzemieši» neko daudz par Kalniņa lēmumu nezina.

Vēl pirmdien publicētajā intervijā laikrakstā «Neatkarīga» Kalniņš neatbildēja, vai pametīs «tēvzemiešus» un iestāsies ZZS.

Lūk, ko Kalniņš sacīja laikrakstam par iespējamo pievienošanos ZZS. «Es vēl neesmu gatavs par to runāt, jo visām lietām ir sava kārtība. Nav pareizi, ja personāžs, kuram uz skatuves jāparādās piektajā cēlienā, pēkšņi uznāk pirmajā. Es neskriešu ratiem pa priekšu.»

Kalniņš kandidēs rudenī gaidāmajās 10.Saeimas vēlēšanās no Rīgas vēlēšanu apgabala.
Kalniņš ir deputāts ar lielu parlamentāro pieredzi. Līdz šim viņš bijis apvienības «Tēvzemei un brīvībai»/LNNK biedrs.

Pēc Kalniņa pievienošanās ZZS Saeimā izjuks TB/LNNK partijas frakcija, jo saskaņā ar Saeimas kārības rulli frakcijā jābūt vismaz pieciem deputātiem.

TB/LNNK Saeimas frakcijas vadītājs Māris Grīnblats portālam «Apollo» sacīja, ka pagaidām Kalniņš nav vērsies pie frakcijas vadītāja un teicis, ka pametīs apvienību, lai pievienotos ZZS.

«Nav teikts, ka tas ir noticis,» tā izskanējušās ziņas par Kalniņa pievienošanos ZZS komentēja Grīnblats. Pagaidām Kalniņš ne no apvienības, ne arī no frakcijas oficiāli izstājies nav.

Pirmdienas pēcpusdienā TB/LNNK frakcija izplatījusi paziņojumu, kurā norāda, ka neskatoties uz iespējamo Kalniņa pāriešanu pie ZZS, frakcija turpinās darbu.

«Mēs nekādā gadījumā nepieļaujam frakcijas izjukšanu, un esam gatavi izmantot Saeimas Kārtības ruļļa sniegtās iespējas frakcijas reorganizācijai», uzsver TB/LNNK Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Māris Grīnblats.

Saeimas Kārtības rullis paredz, ka ne mazāk kā pieci vienas politiskās partijas vai viena nosaukuma deputātu kandidātu saraksta deputāti var izveidot frakciju. Saskaņā ar Politisko partiju likumu arī uz partiju apvienībām ir attiecināmi šā likuma noteikumi par partijām.

Frakcija atgādina, ka TB/LNNK un partija «Visu Latvijai» 4. jūlijā nodibināja partiju apvienību Nacionālā apvienība «Visu Latvijai», «Tēvzemei un Brīvībai»/LNNK. Šobrīd ārpus frakcijām esošais deputāts Visvaldis Lācis ir «Visu Latvijai» biedrs.

Līdz ar to TB/LNNK frakcijas priekšsēdētājs uzskata, ka arī gadījumā, ja Kalniņš atstāj frakciju, nav problēmu nodrošināt TB/LNNK frakcijas pastāvēšanai nepieciešamo deputātu skaitu, pieaicinot frakcijā Visvaldi Lāci.