Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Mārtiņš Roze kļūst par lamupuikas Andžiņa krusttēvu

5. jūlijā, pārrobežu projekta Latvija-Igaunija-Krievija (INTERREG) programmas sagatavošanas ietvaros, kamieļu ZOO «Rakši», Amatas novadā, apmeklēja 9.Saeimas deputāts, Tautsaimniecības agrārās reģionālās attīstības un vides komisijas priekšsēdētāja biedrs Mārtiņš Roze un tēvs Ioans Vavilovs, Maskavas Svētā Georgija baznīcas un draudzes vadītājs. Tikšanās laikā pļavas vidū sākās lamu mātes Martas dzemdības un augsto viesu klātbūtnē spožo Latvijas sauli ieraudzīja lamu zēns Andžiņš, par kura krusttēvu kļuva Mārtiņš Roze (attēls Nr.1).

Andžiņš piedzima baltā krāsā un jau nepilnas pusstundas laikā nostājās uz savām kājām. Māte Marta un tēvs Indriķis kopā ar kuplo lamu un alpaku saimi priecājās par jaundzimušo un ar maigiem purnu pieskārieniem mudināja to celties kājās (attēls Nr.2).

Šis jau ir otrais lamu mazulis, kas «Rakšos» dzimis 3 nedēļu laikā, jo īsi pirms Līgo svētkiem pasaulē nāca lamu mātes Lilo un lamu tēva Rūdolfa mazulis Jānītis. Mazais lamu zēns savu vārdu ieguva par godu latviešu nacionālajiem svētkiem – ik vasaras saulgriežiem, kad latvieši svin īsāko gada nakti.

Šī pusgada laikā «Rakšu» saimniecībā jau ir dzimuši 3 dzīvnieku mazuļi, tostarp alpaku meitenīte Zanīte (attēls Nr.3). Plānots, ka līdz gada beigām dzīvnieku saime vēl paplašināsies un 10.augustā gada jubileju svinēs pirmā Latvijā dzimusī kamieļu meitenīte Tabita. Dzīvnieki jūtas ļoti labi un savos aplokos, kā arī pļavu pastaigās bauda šī gada silto un saulaino vasaru.