Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Apelsīnu sula kļūs dārgāka

Sliktās apelsīnu ražas Floridā un Brazīlijā negatīvi ietekmēs apelsīnu un apelsīnu sulu cenas Latvijā, informē Latvijas Bezalkoholisko dzērienu uzņēmēju asociācija.

Lielākie apelsīnu un citu citrusaugļu audzētāju reģioni – Florida un Brazīlija – šogad piedzīvojuši, iespējams, zemākās apelsīnu un greipfrūtu ražas pēdējo septiņu gadu laikā un tas viennozīmīgi atstās ietekmi uz šo augļu un to izstrādājumu cenām.

Jau šobrīd starptautiskajos finanšu tirgos sasniegts augstākais cenu līmenis kopš 2007. gada.

Latvijas Bezalkoholisko dzērienu uzņēmēju asociācija informē, ka zemās ražas galvenajās apelsīnu un greipfrūtu ieguves vietās pasaulē negatīvi ietekmēs arī Latvijas tirgotājus un ražotājus.

Viena no nozarēm, kuru ietekmēs pasaules biržās straujais cenu kāpums apelsīniem, ir sulu ražotāji, kuru apelsīnu sulas tiek izgatavotas no apelsīnu sulu koncentrātiem. Tas nozīmē, ka tuvāko mēnešu laikā apelsīnu sulu cenas tirdzniecībā varētu būtiski palielināties.

Šogad ziemā ASV austrumi piedzīvoja aukstāko salu kopš 1982.gada, kas neatgriezeniski ietekmēja apelsīnu ražu. Savukārt šomēnes Brazīlija nākusi klajā ar paziņojumu par sliktajiem laikapstākļiem un augļu koku slimībām, kā rezultātā šogad būs pēdējo septiņu gadu laikā sliktākā apelsīnu raža.

Brazīlija pēc apelsīnu plantāciju apjomiem ir lielākā apelsīnu ieguves vieta pasaulē. Otra lielākā ieguves vieta ir ASV Floridas štats, kas vienlaicīgi ir lielākais greipfrūtu audzētājs pasaulē.