Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Fliks ne par kādu naudu nestrādātu citā valsts uzņēmumā

Latvijas nacionālās aviokompānijas AS «Air Baltic Corporation» («airBaltic») prezidents un izpilddirektors Bertolts Fliks ne par kādu naudu nestrādātu citā valsts uzņēmumā.

To viņš atzina biznesa portāla «Nozare.lv» rīkotajā diskusijā, kā galveno iemeslu tam minot nelabvēlīgo situāciju valsts uzņēmumos un valsts pārvaldē kopumā.

«Nezinu, kāpēc aizturēja «Latvenergo» vadību, bet par vienu lietu gan varu spriest. Liekas ļoti īpatnēji, ka bruņoti cilvēki ar maskām, automātiem rokās uzbrūk uzņēmumam un par iespējamu ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu dzelžos saslēdz cilvēkus, kas līdz tam nav bijuši apsūdzēti. Tā, it kā viņi būtu Ala Kapones [viens no slavenākajiem Čikāgas gangsteriem 20.gadsimta 20.gados] struktūra. Valsts uzņēmumos valda ļoti nelabvēlīga situācija,» secinājis Fliks.

«Ja man būtu kaut viena izvēle, es ne par kādu naudu nestrādātu Latvijas valsts uzņēmumos! Tādu naudu neviens nevarētu man samaksāt - ne par to pazemojumu, ne par spiedienu un personīgo risku,» apgalvoja Fliks, kura alga par darbu «airBaltic» 2009.gadā bijusi 240 000 latu.

Taču jautāts, vai viņš ietu prom no «airBaltic», ja viņam tiktu samazināta alga, Fliks uzsvēra, ka gadījumā ar «airBaltic» tas nav jautājums par algu, bet galvenais ir viņa paša uzņemtie riski, iegādājoties akcijas «airBaltic». Saskaņā ar Flika teikto, pirmos kredītus savā dzīvē viņš ir ņēmis, lai nopirktu «airBaltic» akcijas.

Kā ziņots, 2009.gada 30.janvārī Flikam piederošais uzņēmums SIA «Baltijas Aviācijas sistēmas» iegādājās 47,2% «airBaltic» akciju no Skandināvijas aviokompānijas «SAS Group». 52,6% lidsabiedrības akciju ir valsts īpašumā.

Aviokompānija «airBaltic» dibināta 1995.gadā. «airBaltic» provizoriskā peļņa 2009.gadā bijusi 14 miljoni latu, bet apgrozījums - 206,3 miljoni latu.

Patlaban «airBaltic» flotē ir 32 lidmašīnas - divas «Boeing 757-200», desmit «Boeing 737-500», astoņas «Boeing 737-300», desmit «Fokker 50» un viena» Bombardier Q400Next Gen» tipa lidmašīna.