Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«VEF Rīga» iekļauts Eiropas kausa pamatturnīrā

Basketbola klubs «VEF Rīga» ir saņēmis uzaicinājumu piedalīties Eiropas kausa pamatturnīrā un šodien apstiprinājis savu dalību tajā, informē kluba direktore Laila Spaliņa.

«VEF Rīga» ir gandarīts par «FIBA Europe» un Eirolīgas amatpersonu lēmumu un situācijas izpratni – līdzdalība šajā prestižajā turnīrā ir gods ne tikai klubam, bet arī valstij, ko tas pārstāv.

Lai arī «VEF Rīga» bija gatavs piedalīties Eirolīgas kvalifikācijā un basketbola kluba «Barons» pēdējā brīža atteikuma dēļ pagājušās nedēļas beigās tika arī saņemts uzaicinājums, Eirolīgas atbildīgās amatpersonas atteicās piemērot «VEF Rīga» sākotnēji «Baronam» izvirzītos nosacījumus.

Bet tā saucamās wild card noteikumi, īpaši finansiālie, ievērojami atšķīrās no tiem, kas bija jāizpilda otram Rīgas klubam – piemēram, dalības maksas apmērs vien ir piecas reizes lielāks. Līdz ar to šāds «Barona» pēdējā brīža lēmums ir maksājis Latvijai vietu Eirolīgas kvalifikācijā – laicīgi saņemot informāciju, Latvijas Basketbola savienība būtu varējusi jau sākotnēji Eirolīgas kvalifikācijai virzīt «VEF Rīga», nevis «Barons».

Kā zināms, «VEF Rīga» jau bija apstiprinājis dalību Eiropas kausa kvalifikācijā, taču, ņemot vērā «Barons» atteikumu spēlēt Eirolīgas kvalifikācijā un «VEF Rīga» interesi ieņemt tā vietu, kluba gatavību, iespējas nodrošināt zāli u.c., intensīvu sarunu rezultātā «VEF Rīga» ir iekļauts Eiropas kausa pamatturnīrā.