Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Krāpa ar jaunāku, bet palika pie manis...

Visus 27 gadus, ko esmu nodzīvojusi laulībā, ar neizpratni lasīju «Privātajā Dzīvē» un vēl citur par turīgi vīru dēkām ar jaunām meitenēm. Domāju – ak, tās nu gan – uz naudu kārās mazulītes un izvirtušie veči. Diez kā viņu sievas spēj piedot. Uz sevi to neattiecināju, jo mans vīrs, lai arī turīgs, ļoti daudz strādāja, turklāt centās atlicināt laiku arī man un bērniem. Viss likās esam stabili.

Esmu audzināta vecā stilā – man patīk gatavot vakariņas, klāt galdus un šūt bērniem apģērbu. Arī vīra kreklus gludinu pati.

Meitai ir 26 gadi, sava ģimene, viņa gaida mazuli un dzīvo pie vīra. Vidējais dēls mācās labā skolā, bet jaunākajam 9 gadi. Tāds vēlās mīlestības bērns. Allaž uzskatīju mūsu ģimeni par labu un stabilu, vīru par uzticamu.

Mūsu abu vecāki vēl ir dzīvi, lai gan veselība jau sākusi klibot. Sevišķi slimo vīra vecāki. Šad tad iedomājos, cik jauki, ka man ir labas attiecības ar viņa vecākiem, nav grūti palīdzēt viņus aprūpēt.

Taču nelaime atnāca brīdī, kad to negaidīju. Meita cieta autoavārijā un kādu laiku stāvoklis bija nopietns. Bez manas palīdzības meita nevarēja iztikt.

Nepagāja necik ilgs laiks un slimnīcas apmeklējumi nebija vēl beigušies, kad noskaidrojās, ka vīra kompanjons, vīram nezinot, veicis darījumus un no firmas pazudusi prāva naudas summa, kas vīram radīja nopietnas problēmas. Sākās staigāšana pa tiesām, pie advokātiem, atmosfēra mājās kļuva saspringta, vīrs nerunīgs. Es sabijusies, raudulīga un nervoza, naktīs slikti gulēju, šķita, ka dzīve ir kļuvusi neizturami smaga. Raudāju, gludinot vīra baltos kreklus, un nespēju beigt baiļoties par meitu un mazuli.

Reiz vakarā, braucot uz slimnīcu pie meitas, aizņēmos viņa auto. Meklēju tehnisko pasi un pēkšņi atradu prezervatīvu paciņu. Gandrīz pārplīsu no satraukuma, jo mēs prezervatīvus vispār nelietojam, jo man ir 49 un mēnešreizes vairs nav. Vīram 56 gadi. Sirds sitās neprātīgi, nespēju rimties domājot, kur viņš tos izmanto? Vai pie pērkamām meitenēm? Varbūt tie ir dēla? No domas, ka mans vīrs guļ ar citu sievieti, dūša sašķebinājās.

Sāku vīru uzmanīgāk vērot, ieklausījos sarunās, ievēroju, ka viņš sen nav gribējis ar mani mīlēties. Telefonsarunas likās aizdomīgas, līdz vienreiz neizturēju un pārkāpu savus principus –, kamēr vīrs bija dušā, pārbaudīju viņa telefonu. Tas bija sievietes vārds, kas man gan neko neizteica. Tā, protams, varēja būt arī advokāte. Tomēr kaut kas urdīja un lika domāt, ka tā ir CITA sieviete.

Kā detektīvs pārbaudīju viņa kreklus, pētīju atrastos matus. Kauns atzīties, slepeni viņu pat apošņāju un biju pārliecināta, ka jūtu svešas smaržas. Simtiem reižu gribēju jautāt, pārmest vai dusmoties, bet baidījos. Likās, ka viņš uzskatīs mani par traku un greizsirdīgu fantazētāju.
Pēc laiciņa ielavījos viņa automašīnā un atkal atradu prezervatīvu paliekas. Nu gan sadusmojos un apvainojos tik ļoti, ka šķita, tūlīt zaudēšu samaņu.

Klupu vīram virsū. Nemaz pat neatceros, ko sakliedzu, bet pēkšņi attapos no šoka, jo vīrs mierīgi teica – jā, bija tāda lieta, bet viņš ir mājās un nekur prom neies, jo jaunība nav galvenais, ko viņam vajag.

Likās, daļa no manis ir mirusi. Nevienam neko neteicu, jo bija kauns un pazemojums izrādīt kādam savu vājumu un sāpes. Tikai meita bažījās, jo viņai šķita, ka pēkšņi esmu stipri novecojusi. Meloju, ka uztraucos par viņu un tēva tiesām, kas bija puspatiesība, jo visvairāk uztraucos par sevi un vīru. Nespēju saprast, ko lai dara. Cīnījos starp divām galējībām – te pakoju koferus, te kritu vīram ap kaklu, jo baidījos, ka viņš var pazust uz visiem laikiem.
Tagad ir pagājis laiks. Zinu, ka darīšu visu, lai mēs paliktu kopā, lai gan neiet viegli, jūtos kā ar milzu melnu caurumu vēderā. Pieķeru sevi domājam, ka gribu zināt, kāpēc viņš krāpa. Kas viņu ievilināja svešā gultā? Vai tā ir mana vaina? Vai tā tiešām bija pirmā un vienīga reize? Un vai tā ir PĒDĒJĀ reize? Un kā lai atjauno pazaudēto, atdzīvina vecās labās jūtas?

Psihoterapeites Anitas Plūmes komentārs

Kāpēc viņš krāpa?

Tiek uzskatīts, ka vīrieši vispār nekad nevar būt uzticīgi, jautājums tikai, vai viņus neuzticībā pieķer.

Sevišķi tāds uzskats ir populārs mūsu vīriešu vidū, bet ne tikai. Taisnība tajā neapšaubāmi ir, jo ir izpētīts un pierādīts, ka vīriešu psihe funkcionē atšķirīgi no sieviešu psihes, kas ir izskaidrojams ar testosterona (vīrišķā hormona) augsto līmeni asinīs. Galvenā ietekme tam ir uz ķermeņa masu, fizisko spēku un agresiju, tās izpaušanu un pielietošanu aktīvā rīcībā. Tieši tādēļ vīrieši vairāk ir darītāji, kamēr sievietes – runātājas. Tas mūs atšķir.

 Vīrieši ir arī agresīvāki – aktīvāki un darbīgāki, fiziski spēcīgāki, jo daba viņiem ir paredzējusi sarga uzdevumu – aizsargāt savus pēctečus, kā arī apgādnieka funkciju – medīt. Tādēļ caurmēra vīrietis ātrāk sajūt agresijas impulsus un rīkojas straujāk nekā sieviete. Šim fenomenam līdzi nāk vēl citas izpausmes, tai skaitā spēja psiholoģiski atdalīt emocionāli svarīgus savu interešu objektus – tādus, kam viņi pieķeras un mīl, no tādiem objektiem, kas var sniegt seksuālu baudu, jeb seksuālās spriedzes atvieglojumu, bet šos objektus nemaz nemīl un tiem īsti nepieķeras.

Sievietēm šāds emocionāls šķēlums psihē normāli nav iespējams, tas var rasties tikai pārciestas psiholoģiskas traumas rezultātā, vai ja ir iedzimts paaugstināts testosterona līmenis. Tomēr tas nenozīmē, ka sievietes savus partnerus nekrāpj, bet dabas doto funkciju dēļ sievietēm ir vieglāk palikt uzticīgām, jo seksuālo baudu viņas pilnvērtīgāk gūst ar partneri, kurš ir svarīgs jeb mīlēts. Sievietes, kuras piekopj prostitūciju, 99% gadījumu ir smagu psiholoģisku traumu upuri, tai skaitā kā bērni seksuāli izmantotas.

Savukārt, audzināšanas rezultātā vīrietis var būt ļoti tuvs pirmatnējiem instinktiem, vai arī būt sociāli izsmalcināts un spēt savus seksuālos impulsus savaldīt. Par to daudz raksta zviedru pētnieki, jo skandināvu valstīs, audzinot puišus, domā par šo dabas fenomenu, jo daudzi vīrieši labprāt ņem bērnu kopšanas atvaļinājumus un audzina savus bērnus, kamēr māte strādā.
Ja vīrietis nav pietiekami sociāli izsmalcināts, viņš var būt kā uzbrucējs seksuāli bīstams arī saviem bērniem, jo aprakstītā šķeltne psihē viegli var iegūt nopietnas patoloģijas jeb perversijas veidu. Piemēram, pedofils, kura seksuālo spriedzi vispilnvērtīgāk noņem bērns, arī krāpj savu sievu, ja būsim tehniski precīzi.

Vīrietis, kam patīk sekss ar prostitūtām, arī cieš no nopietnām psiholoģiskām problēmām, jo pērkams sekss ir sekss ar kādu, ar kuru viņš PILNĪGI nerēķinās un dara, ko grib.