Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Renault» - līderis videi draudzīgu un pieejamu transportlīdzekļu ražošanā

«Renault» kā pirmie savā nozarē īsteno tālejošu stratēģiju, kuras mērķis visiem bez izņēmuma nodrošināt neierobežotas pārvietošanās iespējas, kā arī stiprināt automobiļa kā cilvēces progresa veicinātāja lomu.

Renault jaunais sauklis «Drive the Change» simbolizē uzņēmuma pastāvīgos centienus samazināt automobiļu ietekmi uz apkārtējo vidi – sākot no to projektēšanas, ražošanas un izmantošanas uz ceļa līdz pat to utilizēšanai.

Skaudri apzinoties augstās likmes, kas saistītas ar globālo sasilšanu, Renault daudzu gadu garumā ir strādājis pie tā, lai savos modeļos pazeminātu CO2 izmešu daudzumu un samazinātu automobiļu iespaidu uz ekoloģiju. Tai pat laikā, kā to jau pierādījusi videi draudzīgā Renault eco2 politika, Renault ir pārliecināts, ka jaunākās tehnoloģijas jāpadara pieejamas pēc iespējas plašākam braucēju lokam par cenām, kuras tie var atļauties.

Šie augstākminētie centieni un plašais transportlīdzekļu klāsts, kas apgādāts ar visdažādākajiem motoru veidiem – benzīna, dīzeļa, gāzes un elektrības dzinējiem -, kuri ar katru paaudzi kļūst arvien videi draudzīgāki un tiek atzīti par visefektīvākajiem Eiropā, šobrīd ļauj Renault ieņemt līdera vietu konkurentu vidū.

Renault Vides darbnīca 2010 ir zīmola iespēja iepazīstināt interesentus ar sava darba rezultātiem attiecībā uz transportlīdzekļa dzīves ciklu Renault eco² programmas kontekstā.

→ Projektēšana – lai kļūtu par līderi Eiropas automobiļu ražotāju vidū, attiecībā uz CO2 izmešu apjoma samazināšanu, Renault darbojas divos virzienos:
• jaunu tehnoloģiju ieviešana iekšdedzes dzinējos un standarta transmisijās.
• plašs darbs pie elektriskajiem dzinējiem. Pēc Renault aprēķiniem līdz 2020. gadam elektrisko transportlīdzekļu pārstāvība pasaules tirgū sasniegs 10 procentus. Jau šobrīd Alliance veic ieguldījumus €4 miljardu apjomā programmā, kuras mērķis ir samazināt kaitīgos izmešus līdz nulles līmenim, bet atsevišķas inženieru grupas (Renault un Nissan) strādā pie elektrisko transportlīdzekļu izveides.

Labākie Renault modeļi attiecībā uz degvielas patēriņu/izmešiem, jaunajām tehnoloģijām, kā arī elektrisko transportlīdzekļu prototipi (Renault Fluence Z.E. un Renault Kangoo Express Z.E.) ir jau pieejami izmēģinājumiem uz autoceļiem.

Tehnoloģijas, ar kādām šie transportlīdzekļi ir aprīkoti, ir ļoti līdzīgas tām, kuras tiks izmantotas jaunajos elektriskajos automobiļos, kuri šobrīd tiek izstrādāti. Šo elektrisko transportlīdzekļu, kuri neradīs kaitīgos izmešus un būs pieejami plašam autobraucēju lokam, pārdošana tiks uzsākta 2011. gadā.

→ Ražošana – Neskatoties uz to, ka rūpnīcas atbilst ISO 14 001 sertifikātam, pastāvīgi tiek meklēti jauni paņēmieni kā samazināt ūdens un enerģijas patēriņu, kā arī veidi kā padarīt mazākus ražošanas atkritumu apjomus.

→ Pārbaude uz ceļa – Renault drīzumā uzsāks īstenot plašu videi draudzīgas braukšanas apmācības programmu autoparku pārvaldniekiem un vienkāršajiem braucējiem.

→ Utilizācija – Renault ir kļuvis par lielāko otrreizējo plastmasas, metāla u.c. izejvielu pārstrādātāju Francijā.