Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Bijušais Argentīnas diktators atzīst vainu «Netīrā kara» organizēšanā

Bijušais Argentīnas diktators Horhe Rafaels Videla atzinis savu atbildību par armijas vadību tā saucamā «Netīrā kara» laikā no 1976. līdz 1983.gadam, ziņo raidsabiedrība BBC.

Videla no jauna stājies tiesas priekšā saistībā ar apsūdzībām 32 politiski ieslodzīto personu slepkavībās pēc nākšanas pie varas valsts apvērsuma rezultātā 1976.gadā.

4.maijā kļuva zināms, ka 85 gadus vecais Videla, kas Argentīnā izcieš mūža ieslodzījumu par cilvēktiesību pārkāpumiem, vēlreiz stāsies tiesas priekšā par vairāku desmitu cilvēku nolaupīšanu, spīdzināšanu un noslepkavošanu.

Videla vadīja militāro huntu laikā no 1976. līdz 1981.gadam. Tolaik tika ievērojami ierobežotas pilsoņu tiesības, bija aizliegts veidot arodbiedrības un rīkot streikus, faktiski nepastāvēja tiesu vara.

Saskaņā ar oficiāliem datiem militārās huntas valdīšanas laikā no 1976. līdz 1983.gadam tika nogalināti vai bez vēsts pazuda 9000 režīma pretinieku.