Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

KNAB gada laikā saņēmis 1187 privātpersonu iesniegumus

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) 2009.gadā saņēmis un reģistrējis 1187 privātpersonu iesniegumus, no kuriem 206 bijuši no juridiskām personām, bet 981 - no fiziskām personām par, iespējams, koruptīvu valsts amatpersonu rīcību.

Kā teikts KNAB publiskajā pārskatā par 2009.gadu, biroja Ziņojumu centrā pērn pieņemti 149 apmeklētāji, kas ir par 22% mazāk nekā 2008.gadā. Tāpat pērn 1224 reizes saņemta informācija pa KNAB uzticības tālruni 8000 20 70, kas ir par 28% retāk nekā gadu iepriekš.

Novērtējot korupcijas izplatību Latvijā 2009.gadā, KNAB publiskajā pārskatā secināts, ka galvenās prettiesiskās rīcības jomas valsts un pašvaldību institūcijās saglabājušās nemainīgas - publiskie iepirkumi, uzņēmējdarbības uzraudzība, dažāda veida licenču vai atļauju izsniegšana un tiesībaizsardzības sfēra.

Birojā reģistrēto privātpersonu iesniegumu satura analīze liecina, ka 2009.gadā iedzīvotāji biežāk saskārās ar iespējamiem korupcijas gadījumiem pašvaldībās un pašvaldību kapitālsabiedrībās, kā arī tiesībsargājošajās institūcijās.

Lielākā daļa jeb 59% no pērn saņemtajiem privātpersonu iesniegumu nodoti izvērtēšanai KNAB atbildīgajām nodaļām, savukārt 41% iesniegumu pārsūtīti pēc piekritības vai iesniedzējam atbildēts, ka informācijas izvērtēšana neatbilst biroja kompetencei vai sniegtās ziņas neliecina par koruptīva pārkāpuma pazīmēm.