Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Jaunais Maksātnespējas likums esot izstrādāts neprofesionāli

Advokāts Aldis Gobzems uzskata, ka jaunais Maksātnespējas likums ir izstrādāts neprofesionāli un tajā ir daudz neprecizitāšu, juridisku pretrunu, portālu «Apollo» informēja advokāta pārstāvis Jānis Krūmiņš.

Tāpēc advokātam rodas jautājums – vai likumu pārstrādās pirms vai pēc vēlēšanām.

«Uzskatu, ka likums ir izstrādāts steigā un tam ir būtiskas nepilnības. Jaunajā likumā ietvertās normas nav sabalansētas starp kreditoru un parādnieku interesēm, turklāt likums arī no juridiskā viedokļa izstrādāts nepilnīgi un tajā ir daudz neprecizitāšu. Rodas iespaids, ka liela daļa no Maksātnespējas likuma izstrādātājiem vispār nav bijuši pat tuvu maksātnespējas procesam un to neizprot,» skaidro Gobzems.

Viņš arī secinājis, ka atsevišķas jaunā likuma normas ir pretrunā ar valsts tiesisko sistēmu un par absurdu viņš uzskata likuma normu, kas paredz tiesības kreditoru sapulcei jebkurā brīdī lemt par tiesas ieceltā administratora atsaukšanu, ja tas nenodrošina efektīvu procesa norisi.

«Tas ir pretrunā ar valsts tiesisko sistēmu - ja tiesa ieceļ administratoru, tad tikai tiesa to var arī atcelt. Nav pieļaujams, ka kreditoriem tiek piešķirtas tikpat lielas tiesības kā tiesai. Turklāt absurda ir situācija, kad nākamo administratoru izvēlas paši kreditori, balstoties uz subjektīviem parametriem, nevis to piemēro tiesa. Uzskatu, ka būtiski ir ievērot nejaušības principu, kā tas darbojas līdz šim. Nav nekādas pamatotas argumentācijas šobrīd no šī principa atteikties,» viņš uzskata.

Advokātam arī pretrunīga šķiet likumā paredzētā maksātnespējas procesa finansēšanas ieviešana – depozīta maksājums, kas paredzēts kā priekšnosacījums maksātnespējas pieteikuma iesniegšanai, un ir divu minimālo mēnešalgu apmērā.