Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

SC joprojām liels vēlētāju atbalsts, «Vienotībai» nedaudz samazinās

Ja Saeimas vēlēšanas Latvijā būtu notikušas jūnijā, 5% barjeru pārvarētu vien trīs politiskās organizācijas – «Saskaņas centrs», «Vienotība» un Zaļo un zemnieku savienība, liecina pētījumu centra  SKDS veiktā aptauja.

No visiem balsstiesīgajiem par «Saskaņas centru» balsotu 18,8% iedzīvotāju, par «Vienotību» – 12,3%, bet par «zaļajiem zemniekiem» – 10,1% balsstiesīgo iedzīvotāju.

Bet aiz strīpas paliktu vairākas labi zināmas partijas un politiskās apvienības: par TB/LNNK un partijas «Visu Latvijai» veidoto apvienību balsotu 4,2% cilvēku, par apvienību «Par labu Latviju» – 3,8%, par partiju «Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā» – 3,5%, bet par Latvijas Sociāldemokrātisko strādnieku partiju – vien 1,4% iedzīvotāju. Citas partijas būtu ieguvušas mazāk par 1% balsu katra.

Aptaujā kopumā 43.4% balsstiesīgo nespēja izvēlēties partiju, par kuru politisko spēku balsot, turklāt no tiem 19,7% apgalvoja, ka nepiedalītos vēlēšanās, bet 23,7% atzina, ka vēl nav izlēmuši.

Ja neizlēmušo iedzīvotāju balsis sadalītu proporcionāli jau izlēmušo pilsoņu balsīm, un veicot rezultātu pārrēķinu, 5% barjeru kopumā pārvarētu jau sešas partijas vai to veidotās apvienības: «Saskaņas centrs» vēlēšanās iegūtu 33,2% balsu, «Vienotība» - 21,7%, Zaļo un zemnieku savienība – 17,7%, «tēvzemieši» un «Visu Latvijai» - 7,3%, «Par labu Latviju» – 6,7%, bet «Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā» - 6,1% balsu.

Vērtējot partiju popularitātes izmaiņas kopš 2010.gada marta, atklājas, ka pēdējo četru mēnešu laikā ir vērojama tendence pakāpeniski pieaugt «Saskaņas centra» popularitātei. Ja martā par to būtu balsojuši tikai 14,5%, bet aprīlī 15,7% no visiem balsstiesīgajiem, tad maijā jau 18,2%, bet jūnijā 18,8%, kas turklāt ir augstākais rādītājs, ko šī partija ir ieguvusi pēdējo gadu laikā.

«Vienotības» popularitāte pēdējo mēnešu laikā varētu būt nedaudz samazinājusies – ja aprīlī par to būtu balsojuši 14,9%, tad maijā 13,7%, bet jūnijā – 12,3% balsstiesīgo. Savukārt ZZS popularitāte, kas kopš 2009.gada novembra svārstījās apmēram 8% līmenī, jūnijā ir pakāpusies līdz 10,1%.