Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pašvaldība uz 30 gadiem iznomās telpas Rīgas Krievu teātrim

Rīgas domes deputāti šodien nolēma uz 30 gadiem iznomāt telpas Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrim. 

Teātra vajadzībām iznomās pie Līvu laukuma esošā ēku kompleksa Kaļķu ielā 16, Kaļķu ielā 14 un Kalēju ielā 4 daļu. Pašlaik notiek telpu rekonstrukcija un restaurācija, kuras plānots nodot ekspluatācijā 10.jūlijā. Nekustamā īpašuma rekonstrukcija ir veikta, ēku kompleksu īpaši pielāgojot teātra darbības nodrošināšanai. 

Plānotā nomas maksa ir desmit santīmi par vienu kvadrātmetru mēnesī bez pievienotās vērtības nodokļa. 

Kā iepriekš norādīja Īpašuma departamenta direktora vietnieks Oļegs Burovs, lai sakārtotu nekustamā īpašuma lietošanas tiesības atbilstoši normatīvo aktu prasībām, pašvaldībai nepieciešams noslēgt atbilstošu līgumu ar ēku kompleksa pamatlietotāju - valsts SIA «Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris». Šāda līguma noslēgšana arī nepieciešama, lai nodrošinātu visa nekustamā īpašuma turpmāko ekspluatāciju. 

Saskaņā ar projekta dokumentāciju teātra vajadzībām paredzētas telpas ar kopējo platību 6130 kvadrātmetri. Ēku kompleksu paredzēts izmantot arī pašvaldības struktūrvienību izvietošanai - pašvaldības policijas vajadzībām plānots atvēlēt 204 kvadrātmetrus augšējos stāvos, bet Tūrisma koordinācijas un informācijas centram tiks atvēlēti 38 kvadrātmetri. 

Komercdarbībai paredzētās teātra un personāla kafejnīcu telpas 283 kvadrātmetru platībā tiks iznomātas konkursa kārtībā, nomas līgumu slēgs Īpašuma departaments. 

Kā norādīja Burovs, šīs kafejnīcas telpas bija nelikumīgi iznomātas kādai kompānijai, bet tagad šis līgums esot lauzts un izsludināts konkurss telpu nomai. 

Burovs informēja, ka tāda pati nomas maksa - desmit santīmi par kvadrātmetru mēnesī - ir noteikta arī Nacionālajam teātrim un Valsts mākslas muzejam. 

Krievu teātra ēka ir pēdējais līdz šim vēl neatjaunotais nams Līvu laukumā. Rīgas dome noslēgusi līgumu par teātra rekonstrukciju un restaurāciju ar «Re&Re» par 15,6 miljoniem latu, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli. 

Rīgas Krievu teātra ēkas rekonstrukcijas un restaurācijas darbi pēc Rīgas domes Īpašuma departamenta pasūtījuma tika sākti 2008.gada rudenī. Būvdarbus veic būvfirma «Re&Re», tehniskā projekta autors ir arhitektu birojs SIA «Graf-X».