Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Binders» plūdos Rīgas ielās vaino nolietojušās sūkņu stacijas

SIA «Binders» noraida uzņēmumam adresētos Rīgas domes amatpersonu pārmetumus par novēlotām darbībām lietus ūdens atsūknēšanā no Rīgas ielām un uzsver, ka vainojamas nolietojušās sūkņu stacijas.

Par to biznesa portālu «Nozare.lv» informēja SIA «Binders» sabiedrisko attiecību speciāliste Vita Noriņa.

Viņa skaidro, ka uzņēmumam «Binders» 2009.gada novembrī noslēgtas līgumsaistības ar Rīgas domes Satiksmes departamentu par lietus ūdens kanalizācijas ikdienas uzturēšanu, un tas nozīmējot, ka kompānijas pienākums ir veikt lietus ūdens kanalizācijas sistēmas maģistrālo kolektoru un sūkņu staciju uzturēšanu.

Ikdienā kompānija apsekojot sūkņu stacijas un novēršot konstatētos bojājumus ietaisēs, kā arī avārijas situācijas, kas radušās pēc bojājumiem sistēmā.

«Uzsveram, ka vakar Rīgā strādāja visas sūkņu stacijas, nevienai no tām nebija konstatēti bojājumi,» uzsver Noriņa.

Līgumsaistības paredzot, ka pēc informācijas par kolektoru bojājumiem, avārijām sūkņu stacijās, ne vēlāk kā trīs stundu laikā pēc informācijas saņemšanas jāveic darbības situācijas novēršanai, līdz ar to «kompānija noraida jebkādus apgalvojumus par to, ka līgumsaistības paredz ierašanos avārijas vietā ne vēlāk kā pusstundu pēc informācijas saņemšanas».

Līgums arī neparedzot, ka šo saistību izpildei uzņēmumam «Binders» jāstrādā dežūrrežīmā.

«Uzskatām, ka vakar pilnībā izpildījām savas līgumsaistības attiecībā pret pasūtītāju un nepārkāpām nevienu no līguma pozīcijām,» paziņojumā presei uzsver preses pārstāve
Galvenā problēma esot nolietojušās ūdens sūkņu stacijas, kas šādos apstākļos ar grūtībām pilda savas funkcijas. Papildus tam vakar Rīgā pusstundas laikā esot nolijusi desmit dienu nokrišņu norma, kas ir ārkārtas situācija arī tādā gadījumā, ja lietus ūdens kanalizācija darbojas nevainojami.

Turklāt no ielām atsūknēto nokrišņu ūdeni esot jāizlej jau tā vāji funkcionējošajā lietus ūdens kanalizācijas sistēmā, kas situāciju neuzlabo.

«Binders» uzsver, ka pārmetumi ir nekorekti, un aicina pievērsties problēmai kompleksi, nevis «izvēlēties vieglāko un publiski pateicīgāko veidu, kā neuzņemties atbildību».

Vakar uzņēmums «Binders» pēc Rīgas domes Satiksmes vadības centra norādes atsūknēja lietus ūdeni Barona ielas un Aspazijas bulvāra krustojumā, Melnsila un Kapseļu ielas krustojumā, Kronvalda bulvārī pie Nacionālā teātra, Daugavpils un Maskavas ielas krustojumā, 11.novembra krastmalā, Krasta ielā.

Krasta ielā uzņēmums strādājis visilgāk - gandrīz trīs stundas, un kopumā tur atsūknētas gandrīz 100 tonnas lietus ūdens.

Jau ziņots, ka Rīgas mērs Nils Ušakovs (SC) šodien uzdevis Satiksmes departamentam sazināties ar privātfirmu, ar kuru noslēgts līgums par ūdens atsūknēšanu lietavu izraisītajos plūdos, lai nodrošinātu operatīvāku ūdens atsūknēšanu.

Kā šodien žurnālistiem teica Ušakovs, nav pieļaujams, ka ūdens atsūknētāji ierodas lietavu izraisīto plūdu vietās tikai divas stundas pēc lietavām, kā tas notika vakar, 6.jūlijā.
Pēc mēra teiktā, ūdens atsūknēšanu vajadzēja sākt vismaz pusotru stundu agrāk.

Pilsētas galva solīja, ka firma, kas nodarbojas ar ūdens atsūknēšanu, turpmāk strādās dežūrrežīmā.