Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Lietuvā aizturēti nigērieši ar narkotikām pusotra miljona litu vērtībā

Lietuvas muitnieki aizturējuši divus nigēriešus ar narkotikām pusotra miljona litu (306 000 latu) vērtībā.

Viens Nigērijas pilsonis aizturēts Viļņā, kur ieradies saņemt sieviešu rokassomiņu sūtījumu no Bolīvijas, ko bijis paredzēts tālāk vest uz Spāniju, un apmeties kādā Lietuvas galvaspilsētas jauniešu viesnīcā. Ādas somiņās paslēptās narkotikas saoduši Viļņas muitas dienesta kinologu suņi.

Katrā somiņā bijusi ierīkota slēptuve, kurās atrasti kopumā 2,5 kilogrami kokaīna, kura kopējā vērtība, rēķinot Lietuvas melnā tirgus cenās, sasniedz aptuveni miljonu litu. Spānijā par šo sūtījumu nigērietis būtu guvis vēl lielāku peļņu.

Otrs viņa tautietis, kuram gan šobrīd ir Krievijas pilsonība, ar kokaīnu pusmiljona litu vērtībā tai pašā dienā aizturēts Kazlu Rūdā. Kopā ar viņu aizturēts arī kāds vietējais iedzīvotājs, kas iesaistīts šajā nelikumīgajā biznesā.

Lietuvā šis nigērietis ieradies no Maskavas, lai saņemtu no Kostarikas atsūtītu sporta trenažieri, kura iesaiņojumā muitas darbinieki zem dubultdibena atraduši aptuveni kilogramu kokaīna.

Pēc Lietuvas tiesībsargāšanas iestāžu datiem, Krievijā šis narkotiku kontrabandists nodarbojies ar izklaides biznesa organizēšanu.

Nigērijas pilsonis ar Viļņas tiesas lēmumu aizturēts uz diviem mēnešiem, bet Krievijas nigērietim un viņa līdzzinātājam Lietuvā Marijampoles tiesa piespriedusi trīs mēnešu aizturēšanas termiņu.

Muitas krimināldienestā saistībā ar abiem incidentiem sākta pirmstiesas izmeklēšana. Notiesāšanas gadījumā aizturētajiem draud brīvības atņemšana uz laiku no trim līdz desmit gadiem.

Pēdējā laikā Lietuvā aizvien biežāk tiek mēģināts ievest kokaīnu no Dienvidamerikas. Pirms dažiem mēnešiem kilograms šīs vielas tika atrasts kādam Mažeiķu iedzīvotājam adresētā sūtījumā no Kostarikas.

Savukārt Krievijas mediji pirms pāris dienām ziņoja, ka Kirgizstānas Manasas lidostā netālu no galvaspilsētas Biškekas ar 5,3 kilogramiem heroīna aizturēta lietuviešu grūtniece - 19 gadus veca liceja audzēkne, kas jau vairākus gadus nodarbojoties ar narkotiku kontrabandu no Tadžikistānas un par to meklēta gan Baltijas valstīs, gan Krievijā.