Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Radiolokators Audriņu pagastā nav kaitējis apkārtējiem

Rēzeknes novada Audriņu pagastā izvietotais gaisa telpas novērošana radiolokators «TPS 117» līdz šim nav nodarījis nekādu kaitējumu iedzīvotāju veselībai un apkārtējai videi.

To šodien, viesojoties Latgalē, pavēstīja aizsardzības ministrs Imants Lieģis (PS), atsaucoties uz Latvijas zinātnieku veiktajām pārbaudēm.

Vienlaikus ministrs uzsvēra, ka Aizsardzības ministrija (AM) ir daudz darījusi, lai informētu pašvaldību un vietējos iedzīvotājus par veselības monitoringa rezultātiem saistībā ar iespējamo lokatora ietekmi uz cilvēku veselību un apkārtējo vidi.

Kā aģentūru LETA informēja 2.Zemessardzes novada sabiedrisko attiecību speciāliste virsseržante Diāna Selecka, ministrs šodien Audriņos tika informēts par minētā lokatora tehnisko darbību, kā arī iepazīstināts ar radarā strādājošo karavīru dienesta apstākļiem.

Lieģis arī tikās ar Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētāju Aleksandru Bartaševiču un Rēzeknes novada domes priekšsēdētāju Monvīdu Švarcu (TP). Viņi pārrunāja ar radiolokatora darbību saistītos jautājumus, tostarp iespējas turpināt monitoringu par iespējamo lokatora ietekmi uz apkārtējo vidi un iedzīvotāju veselību. Šāds monitorings par AM līdzekļiem tika veikts no 2003.līdz 2008.gadam.

Kā solīja Lieģis, AM izskatīs iespējas turpināt veselības un vides monitoringu Audriņu novadā, lai sniegtu iedzīvotājiem pēc iespējas vairāk objektīvas informācijas par lokatora darbību. Jau drīzumā tiks vērtētas iespējas parakstīt attiecīgu nodomu protokolu starp AM un Rēzeknes novada pašvaldību.

Aizsardzības ministrs šodien Rēzeknē apmeklēja 2.Zemessardzes novada štābu un Zemessardzes 32.kājnieku bataljonu, kur viņš tika informēts par vienību uzdevumiem, kā arī uzklausīja aktuālās problēmas.

Tāpat Lieģis šodien viesojās Alūksnē, kur viņš apmeklēja Nacionālo bruņoto spēku (NBS) kājnieku skolu. Ministrs tikās ar skolas vadību un kursantiem, kā arī apskatīja Zemessardzes 31.Aizsardzības pret masveida iznīcināšanas ieročiem bataljona rīcībā esošo tehniku un ekipējumu.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Selecka, tiekoties ar Alūksnes novada pašvaldības vadītāju Aivaru Fominu (TP), tika pārrunāta līdzšinējā un turpmākā sadarbība starp vietējo pašvaldību un NBS. Fomins uzsvēra Alūksnē izvietoto vienību lielo nozīmi gan ekonomiskajā aspektā, gan dažādu kultūras, atpūtas un patriotisko pasākumu organizēšanā novadā.

Ministra vizītes mērķis bija tikties ar bruņoto spēku vienību karavīriem un zemessargiem, lai pārrunātu situāciju gan vienībās, gan NBS kopumā, informējot par jautājumiem, kas saistīti ar karavīru un zemessargu sociālajām garantijām.