Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pēdējā partija tāda pati kā Muļķu partija?

Ceturtdien plānota Pēdējās partijas dibināšana. Daudzi velk paralēles ar Muļķu partiju, kas kandidēja 5. Saeimas vēlēšanās un šīs partijas darbošanās vairāk bija kā ampelēšanās un farss.

Pēdējās partijas dibinātājs Gints Knoks Latvijas Radio gan norāda, ka partijai ir nopietna programma un vispār tāda ir, jo lielajām partijām šādas programmas nav, tās cer piesaistīt vēlētājus tikai ar kampaņu palīdzību.

Tikmēr toreizējās Muļķu partijas dibinātājs Jānis Vilnītis velk tiešas paralēles ar savu kādreizējo partiju.

Savukārt sociologs Arnis Kaktiņš uzskata, ka skatoties, kāds šobrīd ir sabiedrības noskaņojums, var secināt, ka ir nobriedusi augsne, lai šāda veida partija vismaz teorētiski vēlēšanās gūtu ļoti labus panākumus. Viņaprāt, šobrīd ir radusies niša partijai, kas vairāk velk uz ampelēšanos un farsu.

Tomēr, ja Pēdējā partija apgalvo, ka ir nopietna partija, tad kaktiņš neredz iemeslu, kāpēc lai cilvēki balsotu par vēl vienu partiju, kas ir tāda pati, kā visas citas.

«Ir teorētiski ļoti labs potenciāls, ja tiek pareizā veidā pasniegts sabiedrībai,» intervijā Latvijas Radio sacīja sociologs.

Kaktiņš arī uzskata, ka tā ir neizbēgamība, ka uz šīm vēlēšanām šāda veida partija ir veidojusies, jo arī citās valstīs šādi projekti ir bijuši un Īslandē līdzīga partija pašvaldību vēlēšanās pat plūca laurus.

Viņaprāt, šādas partijas veidošanās ir spilgts piemērs tam, ka valstī ir iestājusies politiskā krīze.

Savukārt tie, kas balsos par Pēdējo partiju, nebalsos par to tāpēc, ka būs noticējuši tās piedāvātajai programmai, bet gan skaidri apzināsies, ka balsojums ir vienīgais veids, kā pateikt, ka veco, tradicionālo partiju programma vairs nav pieņemama.