Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Noķert nelegāli nodarbināto ir tas pats, kas kādreiz vinnēt «Volgu»

Nelegālajai nodarbinātībai valstī ir tendence pieaugt, taču vēl nepatīkamāka tendence ir nelegālā nodarbinātība, paralēli saņemot bezdarbnieka pabalstu.

Valsts darba inspekcijas vadītājs Arnis Luhse intervijā telekompānijas LNT raidījumam «900 sekundes» atklāja, ka bezdarbnieka pabalstu saņem un vēl nelegāli strādā vidēji katrs trešais.

Ja pagājušajā gadā atklāti 150 šādi gadījumi, tad šogad pirmajos sešos mēnešos tādu jau ir 170 un tie ir tikai atklātie gadījumi.

«Noķert šādus nelegāli nodarbinātos ir tas pats, kas padomju laikā vinnēt «Volgu»,» salīdzina Luhse.

Visvairāk nelegāli nodarbināto šobrīd ir būvniecībā un skaistumkopšanā.

Saskaņā ar Valsts  darba inspekcijas apkopotajiem datiem, pirmajā pusgadā atklāti 687 bez rakstiska līguma nodarbināti cilvēki. Pārbaudēs konstatēti arī 733 «pirmās dienas līgumu» gadījumi, kas faktiski uzskatāmi par nelegālās nodarbinātības gadījumiem.

Visvairāk bez darba līgumiem nodarbināto tika atklāti Rīgas reģionā – 484, Kurzemē – 97, Zemgalē – 46, Vidzemes reģionā tika konstatēti – 38 un Latgalē – 22 nereģistrēti strādājošie.