Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Uzņēmēji neizpratnē par «autonodokļa» aplikšanu ar PVN

Uzņēmēji kategoriski iebilst pret Finanšu ministrijas speciālistu izstrādāto kārtību, kādā veicama nodokļu nomaksa par dienesta auto izmantošanu privātajām vajadzībām, un šī nodokļa aplikšanu ar PVN, piemērojot PVN maksājumus uzņēmējiem ar atpakaļejošu datumu, informē Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras pārstāve Lita Kokale.

Latvijas Grāmatvedības ārpakalpojumu sniedzēju asociācijas valdes priekšsēdētāja Lienīte Caune norāda, ka ieviešot dienesta auto nodokli, uzņēmēji netika brīdināti, ka šis maksājums ar atpakaļejošu datumu tiks aplikts arī ar PVN. Viņa skaidro, ka šis solis rada papildu finanšu slogu ikvienam godprātīgam uzņēmējam, kurš jau veicis dienesta auto nodokļa nomaksu par šā gada pirmo pusi.

«Finanšu ministrijas priekšlikumi «autonodokļa» nomaksā ir pretrunā līdzšinējiem politiķu un ierēdņu solījumiem Latvijas biznesam neuzlikt papildu maksājumus – kārtējo reizi tiek grauta tāpat vārā uzņēmēju uzticēšanās izpildvarai. Valsts budžets neiegūs cerētos līdzekļus, jo  tiks meklēti veidi, kā «apiet» nesamērīgi augstā nodokļa nomaksu. Ar vienu roku Finanšu ministrija apkaro «ēnu» ekonomiku, ar otru - rada nosacījumus, kas uzņēmējus spiež laukā no godīgu nodokļu maksātāju rindām,» neizpratni pauž Caune.

Savukārt Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektore Elīna Egle stāsta, ka konsultācijās ar darba devējiem secināts, ka noteikumu projektā paredzētās izmaiņas radīs situāciju, ka viens un tas pats objekts nodokļu piemērošanas vajadzībām tiks interpretēts dažādi. Līdz ar to konfederācija uzskata, ka gūtais labums no darba devēja automobiļa izmantošanas personīgajām vajadzībām jāinterpretē kā algota darba ienākums, nevis kā saimnieciskās darbības ietvaros sniegts pakalpojums.

Darba devēju konfederācija tāpēc aicina izvērtēt iespēju pilnībā mainīt pašreiz noteikto kārtību par labuma gūšanu, nosakot, ka darbinieku gūtais labums no darba devēja automobiļa izmantošanas personīgajām vajadzībām nav uzskatāms par labumu, kas tiek pielīdzināts algota darba ienākumiem, bet tiek noteikts, ka labums tiek uzskatīts par pakalpojumu sniegšanu.