Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ar viltotu pilnvaru mēģināts izkrāpt triljoniem dolāru

Pagājušajā nedēļā zvērinātas notāres Laumas Šneideres birojā atklāta viltota pilnvara, ar kuras palīdzību krāpnieki bija vēlējušies nelikumīgi piekļūt ievērojamiem naudas līdzekļiem ārvalstu bankā, portālu «Apollo» informēja Latvijas Zvērinātu notāru padomē.

Krāpnieki notāru birojā bija ieradušies ar viltotu pilnvaru, kas ir kā sastādīta un apliecināta pie kāda Maskavas notāra. Latvijas notārei uz iesniegtās pilnvaras pamata būtu bijis jāsastāda pārpilnvarojums, kurš dotu tiesības tālāk rīkoties ārvalstīs reģistrētai kompānijai un tās direktoram, Uzbekistānas pilsonim.

Tomēr, pārbaudot iesniegtās pilnvaras likumību, atklājies, ka tā ir viltota. Ja krāpšanas mēģinājums netiktu konstatēts un ar viltoto pilnvaru piešķirtās tiesības tiktu nodotas tālāk, viltvāržiem būtu nodrošināta pieeja ievērojamiem  naudas līdzekļiem ārvalstu bankā, kas mērāmi pat triljonos ASV dolāru. Par viltojumu nekavējoties ziņots policijai.

«Modernās tehnoloģijas un īpaši informācijas apmaiņas tīkli Eiropas valstu notariātos spēlē lielu lomu krāpniecisku gadījumu atklāšanā un konkrētu darbību novēršanā. Pirms vairākiem gadiem notariātā ieviestās sistēmas jau vairākkārt pierādījušas savu nepieciešamību. Tāpat atkal un atkal pierādās, ka Latvijas notāri ir savas nozares profesionāļi, kas palīdz ne tikai mūsu valsts pilsoņiem izvairīties no apkrāpšanas,» stāsta Latvijas Zvērinātu notāru padomes priekšsēdētāja Ilze Pilsētniece.

Tāpat Pilsētniece atgādina, ka 2009.gada nogalē notāri atklāja netipiski daudz viltotu dokumentu. Norādot, ka šie gadījumi vēlreiz apliecina nepieciešamību pēc saprātīgas kontroles sistēmas ieviešanas darījumos ar nekustamo īpašumu, kapitāldaļu pārejai, kā arī dāvinājumiem.