Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Šogad deguši jau 76 hektāri meža

Laiks kļūst sausāks un palielinās meža ugunsgrēku izcelšanās iespējā, šogad jau deguši 76 hektāri meža, informē Valsts meža dienests.

Dienests kopumā šogad dzēsis 229 meža ugunsgrēkus.

Lielākais meža ugunsgrēku skaits jau vairākus gadus tradicionāli ir Rīgas reģionālās virsmežniecības teritorijā, kur reģistrēti 75 meža ugunsgrēki un uguns skārusi mežu 34,2 hektārus lielā platībā.

Vismazāk meža ugunsgrēku ir bijis Austrumlatgales virsmežniecības teritorijā, kur reģistrēti seši meža degšanas gadījumi, bet Madonas virsmežniecībā līdz šim nav bijis neviens meža ugunsgrēks.

Jūnija beigās bija ļoti silts un sauss laiks, tas veicināja meža zemsedzes izžūšanu. Stipri sausākas kļuvušas arī izcirtumu malās sakrautās lielās zaru kaudzes un līdz ar to ir reģistrēti jau pirmie gadījumi, kad šis zaru kaudzes degušas – liesmas bija jādzēš jau 13 reizes.

Visbiežāk zaru krāvumi deguši Rīgas reģionālās virsmežniecības teritorijā – astoņas reizes, pārsvarā ceļu tuvumā, un Dienvidlatgales virsmežniecībā – četras reizes. Tā kā šie degšanas gadījumi ir ceļa malās un lielo pilsētu tuvumā, tad ir pamats aizdomām, ka zaru kaudzes tiek speciāli aizdedzinātas.

Dienests norāda, ka no meža ugunsdrošības viedokļa neiepriecinošs fakts ir tas, ka laiks paliek silts un mežā strauji gatavojas ogas, un ir labvēlīgi apstākļi sēņu augšanai, tas nozīmē, ka sāksies ogotāju un sēņotāju pieplūdums mežā. Cilvēks mežā ir paaugstināta riska faktors meža ugunsgrēku izcelšanās iespējai, jo visbiežākais meža ugunsgrēku izcelšanās iemesls ir iedzīvotāju neapdomīga rīcība ar uguni. Patlaban vairākās vietās ir stipri nolijis, bet karstais laiks dara savu un mežs strauji kļūst sauss, līdz ar to nenoturīgāks pret uguni.

Valsts meža dienests tāpēc aicina iedzīvotājus, atrodoties mežā vai purvā, būt uzmanīgiem ar uguni un nemest zemē cigarešu izsmēķus un rūpēties par to, lai liesmas ugunskura vietās tiktu rūpīgi apdzēst. Vislabākais tomēr būtu sausajā laikā uguni mežā nekurināt vispār.